Logotyp serwisu lamode.info
Völkl, czyli pasja do narciarstwa i tenisa

Völkl, czyli pasja do narciarstwa i tenisa

Znacie sprzęt sportowy tej firmy?

Spis treści

1. Styl połączony z jakością

2. Lata rozwoju

3. Dbanie o środowisko to ważna kwestia

Völkl to firma produkująca sprzęt sportowy z blisko stuletnią tradycją. Jej produkty łączą w sobie styl z doskonałą jakością. Wśród gwiazd, które korzystały bądź korzystają ze sprzętu tej marki wystarczy wymienić Borisa Beckera, Janę Novotną, Katję Seizinger, czy Martinę Ertl.

 sprzęt narciarski Völkl

Styl połączony z jakością

W 1875 roku rodzina Völkl’ów osiedliła się w bawarskim mieście Straubing. Niedługo potem okazało się, że będzie to przełomowy moment. Rodzina zajmowała się szeroko pojętą produkcją. Głowa rodziny — Georg konstruował wozy konne. Z czasem do rodzinnego biznesu dołączył jego syn Franz z pomysłami na rozwój. W ofercie firmy pojawiły się łodzie oraz sanki. Jak się okazuje, zapowiadało to początek wielkiego sukcesu. W 1923 roku rozpoczęto produkcję pierwszych nart, sztandarowego dziś produktu tej marki. Mimo, że marka została przejęta przez amerykańskiego giganta — Jarden Corporation, to do dziś w Straubing znajduje się główna siedziba firmy. Völkl to znak rozpoznawczy nie tylko wielkiej pasji do sportu, głównie narciarstwa, ale przede wszystkim tworzenia doskonałych jakościowo produktów. Wystarczy tylko wspomnieć, że fabryka firmy to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na świecie. Firma zatrudnia najlepszych inżynierów i to właśnie dzięki temu produkuje najwyższej jakości i zaawansowane technologicznie narty. Wszelkie prototypy są testowane i udoskonalane, tak by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Dlatego na końcu etapu produkcji powstają idealne narty dla profesjonalnych narciarzy, ale także dla pasjonatów tego sportu i stawiających pierwsze kroki amatorów.

 Narty Völkl BLAZE 94W

Narty Völkl SECRET 96

Narty Völkl DEACON 74 RMOTION

Lata rozwoju

W 1967 roku firma Völkl wprowadziła na rynek model nazwany Zebra-Ski. Zgodnie z nazwą narty pokryte były wzorem zebry. Spotkało się to z ogromnym entuzjazmem klientów, a marka bardzo szybko wskoczyła do ekstraklasy producentów tego typu sprzętu. Trzy lata później, marka Völkl zadebiutowała w oficjalnych zawodach sportowych.

Narty to jednak nie wszystko, na co stać tę markę. Narciarski sukces podsunął pomysł, by pójść dalej. Firma zaczęła interesować się innymi dyscyplinami sportowymi. W efekcie w 1972 roku na rynku pojawiły się rakiety tenisowe. Były w całości wykonane z plastiku, co w tamtym okresie było absolutną nowością. Pierwsze rakiety miały wzór zebry, który kilka lat wcześniej odniósł ogromny sukces, gdy wykorzystany był na nartach.

Lata 90 to kolejne nowości w ofercie marki. Otwierając się na zmiany i oczekiwania klientów, firma włącza do oferty deski snowboardowe oraz wiązania.

Szeroka oferta firmy to nie tylko narty, kije narciarskie, deski snowboardowe i cała gama akcesoriów. Firma produkuje także odzież — od skarpetek, przez t-shirty, bluzy, po doskonałej jakości kurtki. Te ostatnie są nie tylko wodoodporne, ale także wiatroszczelne. Najważniejsze, że są niezwykle lekkie i nie krępują ruchów. Firma produkuje odzież zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet oraz dzieci. Pełną gamę produktów firmy znaleźć można na stronie S'portofino.

 Narty Völkl

Dbanie o środowisko to ważna kwestia

Firma bardzo poważnie podchodzi także do kwestii ochrony środowiska na każdym etapie. Zarówno produkcyjnym, jak i utylizacyjnym. Drewno wykorzystywane do produkcji nart pochodzi z europejskich źródeł odnawialnych z certyfikatem FSC i PEFC. Dostawy firmy poddają recyklingowi 100% drewna, którego nie da się wykorzystać do produkcji nart. Dodatkowo, produkty transportowane są w drewnianych opakowaniach wielokrotnego użytku. Firma nie używa do pakowania folii.

 

fot. materiały prasowe

Materiał zewnętrzny

tagi: sport |

podobne artykuły