PL / EN
POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI DSQUARED² - CATENS HIGH SCHOOL (MUSICAL)

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI DSQUARED² - CATENS HIGH SCHOOL (MUSICAL)

Najbardziej pomysłowy duet w modzie, bracia Dean i Dan Caten, zabiera nas na legendarne korytarze amerykańskiego liceum – zobacz jesienno-zimową kolekcję Dsquared².

Nie będziemy ukrywać – uwielbiamy pokazy kolekcji Dsquared². Są pomysłowe, dowcipne i pokazują, jak bardzo można kochać modę, nie będąc jej niewolnikiem. Podczas gdy większość projektantów podczas Fashion Weeku w Mediolanie pokazywało wizje mroczne i dramatyczne, bracia Caten zabrali nas w filmowy świat rodem z młodzieżowych amerykańskich filmów o licealistach.

 

Atmosfera licealnego musicalu trwa przez cały pokaz i genialnie wpisuje się w kolekcję – oto widzimy przekrój przez całą szkolną społeczność, od nieśmiałych kujonek, przez atrakcyjne cheerleaderki, aż po atrakcyjne łobuziary, palące papierosy w toalecie lub na tyłach sali gimnastycznej.  Na co dzień ubierają się we wszystkie kolory tęczy, lubią podbierać mamie płaszcz w lamparcie cętki, noszą retro okulary i czeszą się w wielkie koki a’la Lana del Rey. Fasony nawiązują do mody lat 50-tych, epoki nostalgicznie przypomnianej w kultowym filmie Grease z Johnem Travoltą w roli głównej. Wśród spodni prym wiodą cygaretki, spódnice są bardzo wąskie i mają wysoki stan. Krótkie sweterki i kurteczki idealnie łączą się z koszulami z kołnierzykiem, a głównym dodatkiem są rękawiczki, toczki oraz mini torebki.  

 

Trudno znaleźć nam duet, który tak swobodnie traktuje temat mody i pokazu. Kolekcje Dsquared² nierzadko zahaczają o kicz, a poszczególne zestawy czasem wydają się być niemożliwe do noszenia poza wybiegiem. Ale my nadal czekamy z zapartym tchem na kolejne projekty tego twórczego rodzeństwa. Nasuwa się tylko jedno pytanie - jak oni to robią?

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Dsquared² | Dean Caten | Dan Caten | trendy jesień zima 2012/13 |

podobne artykuły