PL / EN
CHRISTOPHER BAILEY ODCHODZI Z BURBERRY

CHRISTOPHER BAILEY ODCHODZI Z BURBERRY

Tego nie się nie spodziewaliśmy!

ZMIANY W BURBERRY

W ostatnim czasie dom mody Burberry przechodził gruntowe zmiany na wielu płaszczyznach: wizerunkowej (ujednolicenie wszystkich linii i decyzja o jednej metce), strukturalnej (nowe stanowiska kierownicze), marketingowej (wprowadzenie innowacyjnej formuły see now – buy now i rezygnacja z sezonowości jaką proponują oficjalne kalendarze fashion weeków), a także rozwojowej (plany budowy nowej manufaktury). Okazuje się, że etap przemian w marce dotyczy również samego dyrektora kreatywnego.

ZOBACZ TEŻ: BURBERRY - POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2018

CHRISTOPHER BAILEY OPUSZCZA BURBERRY

Christopher Bailey, president i chief creative official domu mody Burberry rozstaje się z marką, a jego 17-letnia współpraca zakończy się oficjalnie z końcem marca 2018 roku.

Od 2001 roku Burberry przechodzi niesamowitą przemianę, a Christopher był ojcem sukcesu marki w tym czasie. Podczas gdy jestem zasmucony, że nie mam możliwości współpracy z nim dłużej, spuścizna oraz talent, które pozostawia po sobie w Burberry, daje mi wielki komfort na przyszłość” – powiedział Marco Gobbetti, CEO Burberry, który jednocześnie zapowiedział: „Mamy przejrzystą wizję na kolejny rozdział, aby przyspieszyć rozwój i sukces Burberry”.

Poszukiwania nowego dyrektora kreatywnego rozpoczęte. Z wypiekami na twarzy oczekujemy newsa w tej sprawie!

Przypomnijmy sobie ostatnie kolekcje Christopher Bailey`ego dla Burberry!

video

MACIEJ ZIEŃ - BACKSTAGE POKAZU "UNDER PRESSURE"

tagi: Christopher Bailey | Burberry | BURBERRY |

podobne artykuły