PL / EN
CHRISTIAN DIOR - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2015/2016

CHRISTIAN DIOR - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2015/2016

Printy, fluo oraz kroje bazujące na nieskomplikowanej konstrukcji – zobaczcie, co jeszcze pojawiło się w najnowszej kolekcji marki Christian Dior jesień zima 2015/2016!

Laboratorium, eksperymenty, badania, czyli niesamowita wizja mody na jesień zimę 2015/2016 Rafa Simonsa, dyrektora kreatywnego marki Christian Dior. Belgijski projektant wprowadza nas do wnętrza niespotykanej pracowni, pozwalając nam tym samym choć na chwilę poczuć ekscentrycznego ducha kolekcji.

 

Kobieta Diora to mistrzyni kamuflażu, która ociera się o cienką granicę pomiędzy przebraniem a ubraniem. Poszczególne części garderoby wprowadzają zarówno ład jak i niepokój. Plastik, lateks – jak daleka jest droga do przysłowiowego kiczu? Simons udowadnia nam, że w jego wizji bardzo odległa, tworząc tym samym lateksowe szpilki za kostkę oraz długie kozaki ciągnące się aż do połowy uda. Jesteśmy całkowicie zauroczeni tymi projektami, jak i minimalistycznymi, skórzanymi torebkami czy lustrzanymi okularami, które przyozdabiały twarze modelek podczas paryskiego pokazu. Po raz kolejny klasa w pełnym wydaniu! Projektant już nie pierwszy raz uciera nosa wszystkim kobietom, które boją się eksperymentować, i co więcej wychodzi mu to bezbłędnie. Wełniane płaszcze oversize, spódnice pocięte u dołu w luźne pasy materiału, męskie garnitury, kobiece sukienki, obcisłe kombinezony - w najnowszej kolekcji dostaliśmy całkiem pokaźną mieszankę krojów, barw i printów. Naszymi faworytami bez dwóch zdań są genialnie skrojone futra, nie tylko pod postacią płaszczy ale również sukienek! Delikatne pastele, intensywne fluo i bardzo klasyczne kolory, przybrudzone zostały ziemistymi barwami.

 

Chodzące arcydzieła - bo tylko tak można nazwać modelki w pokazie Christiana Diora, które doprowadzone zostały do perfekcji. Piaskowe powieki, naturalne usta, długie, proste włosy wniosły do kolekcji powiew świeżego, letniego wiatru. Do tego sterylnie czysta, hala w odcieniu pudrowego różu oraz dudniąca muzyka w tle wprowadzała gości w trans przyprawiający o dreszcze. Jednym słowem w sąsiedztwie Luwru zawrzało!

 

W pokazie pojawiło się aż 5 polskich modelek: Kasia Jujeczka z AS Management, Adrianna Zajdler, Anna Cholewa z United for Models, Sasha Antonowska z Model Plus oraz Aneta Pająk z Mango Models. Gratulujemy i jesteśmy dumni z tego, że Polki możemy oglądać w najlepszych zagranicznych pokazach.

 

Wszystkie sylwetki z najnowszej kolekcji Christian Dior na jesień zimę 2015/2016 znajdziecie w naszej galerii! Koniecznie zajrzyjcie!

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Christian Dior | Christian Dior jesień zima 2015/2016 | Paris Fashion Week jesień zima 2015/2016 | Paris Fashion Week 2015/2015 | Tydzień Mody w Paryżu jesień zima 2015/2016 | Raf Simons | DIOR | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły