PL / EN
CARA DELEVINGNE I PHARRELL WILLIAMS W NAJNOWSZYM FILMIE CHANEL

CARA DELEVINGNE I PHARRELL WILLIAMS W NAJNOWSZYM FILMIE CHANEL

Pharrell Williams, Cara Delevingne i Karl Lagerfeld – lepsze trio trudno sobie wyobrazić. Sprawdźcie, co ich połączyło!

Jeżeli na planie spotykają się światowej sławy projektant Karl Lagerfeld, współczesna ikona modelingu Cara Delevingne i gwiazda muzyki Pharrell Williams, to pewnym jest, że wyniknie z tego widowiskowe przedstawienie. Tak jest w przypadku krótkiego filmu „Reincarnation”, który zabiera nas w głąb wyobraźni niemieckiego projektanta. Eklektyczny świat Karla Lagerfelda pełen jest rozmachu i rozmaitych kulturalnych odniesień, dlatego tym razem kreator mody sięga po niezwykle elegancki walc wiedeński, najlepsze czasy imperium Austro-Węgier, a w to wszystko wplata motywy z życia samej Coco Chanel, osadzając akcję w jednym z hoteli koło Salzburga w latach 50'.

 

W rolę zakochanej księżniczki w filmie wciela się nie kto inny, jak wspomniana już Cara Delevingne, a Pharrell Williams jest jej Franciszkiem Józefem. Za ścieżkę dźwiękową posłużył niezwykle klimatyczny utwór „CC the World”, skomponowany specjalnie z okazji tegorocznego pokazu Chanel Métiers d'art właśnie przez muzyka. To jednak nie koniec! Tego znanego wokalistę i kompozytora widzimy również w roli boya hotelowego, który de facto przywodzi nam na myśl ostatni film Wesa Andersona „The Grand Budapest Hotel”, a spogląda w jego kierunku nie kto inny, jak sama Coco Chanel grana przez Geraldine Chaplin. Co ciekawe plotka głosi, że marynarka noszona przez pracownika hotelu stała się główną inspiracją dla projektantki do stworzenia jej słynnego żakietu, który na stałe wpisał się w historię mody.

 

Jak przedsięwzięcie komentuje Karl Lagerfeld? Doskonale wspomina współpracę i skromnie podsumowuje, że „nic nie byłoby możliwe gdyby nie udział Pharrella Williamsa, Cary Delevingne i Geraldine Chaplin. To idealna obsada. Pharrell to absolutny geniusz, a Geraldine daje z siebie to, co najlepsze wcielając się w rolę Gabrielle Chanel”. Sam tytuł to hołd dla kultowego, tweedowego żakietu Chanel i jego wejścia na stałe do kanonu światowej, damskiej mody.

 

Patrząc na sam zwiastun „Reincarnation” możemy spodziewać się niesamowitej, pełnej rozmachu oprawy kolekcji Chanel Métiers d'art. Tym razem jej pokaz odbędzie się w Salzburgu już 2. grudnia, a całość poprzedzona zostanie premierą pełnej wersji filmowego dzieła Karla Lagerfelda.

 

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko polecić Wam obejrzenie zwiastuna tego majstersztyku!

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Cara Delevingne i Pharell Williams w filmie Chanel | Pharell Williams | Cara Delevingne | Karl Lagerfeld | Chanel |

podobne artykuły