Logotyp serwisu lamode.info
DIESEL FOR VITKAC – EKSKLUZYWNA KOLEKCJA ZNANEJ MARKI DLA WARSZAWSKIEGO DOMU HANDLOWEGO

DIESEL FOR VITKAC – EKSKLUZYWNA KOLEKCJA ZNANEJ MARKI DLA WARSZAWSKIEGO DOMU HANDLOWEGO

Tego jeszcze w Polsce nie było! Światowej sławy marka Diesel stworzyła limitowaną kolekcję dla warszawskiego Vitkaca!

Na początku była fascynacja Warszawą, później Vitkacem. To dlatego jego przyjazd nieco się opóźnił. Wszystko dlatego, że zaproszony do Polski Renzo Rosso, dyrektor OTB Group - koncernu, który w swoim portfolio ma takie marki jak Viktor&Rolf, Maison Martin Margiela, Marni czy Diesel - zaraz po wyjściu z samolotu postanowił pozwiedzać miasto.

 

I tak wszystko zaczęło się z jego pierwszą wizytą w naszym kraju. Okrzyknięty przez Suzy Menkes „geniuszem jeansu” Włoch przyleciał do Warszawy na zaproszenie twórcy luksusowego domu handlowego Vitkac - Arkadiusza Likusa, gdzie mieści się m.in. butik marki Diesel. Przy uroczystej, powitalnej kolacji, w trakcie przyjacielskiej rozmowy, padła luźna propozycja i w efekcie wizja, która później miała stać się realna. Tak narodził się pomysł wspólnej kolekcji.

 

To pierwszy raz w historii, kiedy światowej sławy marka współpracuje lokalnie w Polsce i tworzy linię ubrań dla tamtejszego domu handlowego i jak podkreśla Arkadiusz Likus - „to ogromne wyróżnienie, że możemy być partnerem dla tak wielkiej grupy”. Jako, że samo miasto zrobiło na Renzo Rosso ogromne wrażenie, a Vitkaca uznał za jeden z najpiękniejszych sklepów na świecie, nic więc dziwnego, że wizja przedstawiona przez jego twórcę spotkała się z uznaniem do tego stopnia, że Włoch osobiście nadzorował prace swojego zespołu projektowego nad kolekcją.

 

Efektem jest limitowana i bardzo ekskluzywna linia w której spotykają się dwie wizje – Vitkaca i marki Diesel. Znajdziemy w niej uszyte z najwyższej jakości bawełny t-shirty z nadrukami inspirowanymi fasadą domu handlowego oraz wizerunkiem Witkacego oraz ramoneskę ze skóry cielęcej ze zdjęciem budynku Prudential umieszczonym na tylnej części kurtki. Skąd pomysł na umieszczenie go w kolekcji? Wybudowany w latach 1931-1933 s tylu Art Deco wieżowiec jest ważnym, symbolicznym elementem dla warszawskiej architektury tamtego okresu, kiedy był najwyższym budynkiem Europy. Vitkac natomiast jest obecnie największym domem handlowym w tej części Starego Kontynentu. Stąd połączenie tych dwóch budynków, wydawałoby się nie mających ze sobą nic wspólnego. Ale jak dodaje Arkadiusz Likus: „Tak jak Prudential był ikoną Warszawy w międzywojniu, tak chciałbym żeby Vitkac kiedyś był postrzegany jako ikona tego drugiego renesansu Warszawy, tego jak miasto rozwija się w nowym milenium”.

 

Kolekcja dostępna jest od 24 listopada tylko i wyłącznie w salonach Diesel w Polsce w limitowanej ilości sztuk. Warto więc pospieszyć się z zakupem!

tagi: Diesel | Vitkac | Renzo Rosso | Arkadiusz Likus | Diesel for Vitkac | limitowana kolekcja |

podobne artykuły