PL / EN
BIŻUTERIA Z PEREŁ NA DZIEŃ I NA WIECZÓR

BIŻUTERIA Z PEREŁ NA DZIEŃ I NA WIECZÓR

Od 6 tysięcy lat stanowią jedną z najpiękniejszych ozdób - zobaczcie nasz propozycje!

BIŻUTERIA Z PEREŁ

Niegdyś opowiadano w legendach, że perły są łzami aniołów, przypisywano im ogromną moc leczniczą, a rozpuszczone z soku z cytryny lub mleku uchodziły za skuteczny środek przeciw zaburzeniom psychicznym. Ocenia się, że wykorzystywane są do ozdoby od 6 000 lat, a egzemplarze kuliste o pięknym połysku są wciąż bardzo cenione w jubilerstwie.

TRENDY W JUBILERSTWIE 2017

Dziś perły można nosić zarówno w wersji dziennej, jak i wieczorowej, ale też do pracy: ’’Biżuteria do pracy nie powinna mieć połyskujących szlachetnych kamieni. Powinna ograniczać się do złota, platyny i srebra. Wyjątek stanowią perły, które są doskonałą ozdobą zarówno na dzień, jak i na wieczór”, czytamy w książce książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter.

PERLYKolczyki ze sztuczną perłą, Marc Jacobs, 117 funtów (fot. materiały prasowe)

JAK NOSIĆ PERŁY?

Obok sztucznych, które znajdziemy w katalogach popularnych sieciówek, perły dzielą się na naturalne i hodowlane. Pierwsze z nich powstają w przyrodzie bez udziału człowieka – zarówno w wodach słodkich i słonych – i określa się je mianem pereł prawdziwych. Jednak rosnący popyt doprowadził do tego, że zaczęto masowo hodować perłopławy. Różnokolorowe perły tworzą się w małżach, sporadycznie również w ślimakach i najczęściej stanowią reakcję na ciało obce, które wniknęło między muszlę małża a jego płaszcz.

POLECAMY: 40 NAJPIĘKNIEJSZYCH TOREBEK Z SIECIÓWEK NA JESIEŃ

Największe skupiska pereł naturalnych znajdziemy w Zatoce Perskiej, Zatoce Mannar (między Indiami i Cejlonem), u wybrzeża Morza Czerwonego, Madagaskaru, Filipin i północne Australii, a także w okolicach Haiti, Florydy i Japonii.

PERŁY: SHOPPING

W dzisiejszym shoppingu zebraliśmy dla Was najpiękniejsze okazy z popularnych sieciówek, marek luksusowych oraz znanych firm jubilerskich. Ciekawi? Zapraszamy!

video

PRADA WIOSNA LATO 2019

tagi: PERŁY | BIŻUTERIA | TRENDY | SHOPPING | TRENDY |

podobne artykuły