PL / EN
BARWA - NOWOCZESNA POLSKA FIRMA KOSMETYCZNA Z TRADYCJAMI

BARWA - NOWOCZESNA POLSKA FIRMA KOSMETYCZNA Z TRADYCJAMI

Istnieje od 1949 roku i nieprzerwanie od tego czasu rozwija się stabilnie, zjednując coraz szersze grono zadowolonych klientów. Mowa o Barwie, polskiej marce kosmetycznej z bogatą historią i tradycją.

Patrząc na słoiczek kremu Siarkowa Moc niewielu z nas wie, jak długa historia kryje się za kosmetyczną marką Barwa. Marką, która jako nieliczna na polskim rynku przetrwała przeszło 60 lat i wciąż, bazując na doświadczeniu i tradycji, rozwija się i zjednuje wokół siebie kolejne pokolenia zadowolonych klientów.

 

Historia marki Barwa sięga 1949 roku, kiedy to 28 stycznia zostaje powołana do życia Spółdzielnia Barwa w Krakowie. W rok później powstaje logo, które do dziś dnia w symbolu ma papugę, ptaka tak kolorowego, że idealnie pasującego do nazwy firmy. Początkowo zakład produkuje, co zadziwiające, ozdoby choinkowe i funkcjonuje jako chemiczno – gospodarcza spółdzielnia pracy. W latach 60-tych i 70-tych Barwa jest już prężnym, nowoczesnym jak na ówczesne czasy, zakładem. W ofercie pojawiają się wyroby kosmetyczne i chemiczne środki czystości, jak płatki mydlane, farby do włosów, mydła czy pasty do obuwia. Kluczowa dla firmy data to rok 1986, kiedy to Barwa rozpoczyna produkcję szamponów, mydeł w płynie oraz środków czystości z przeznaczeniem dla dzieci.

 

 

historia marki Barwyfot. materiały prasowe/archiwalne zdjęcia Barwa


 

Dziś Barwa to wciąż stabilna marka kosmetyczna, która bazując na bogatej historii i tradycji podąża za zmianami, wykorzystuje najnowsze technologie, nowoczesne laboratoria oraz linie produkcyjne, by oferować swoim klientom najlepszy produkt. Jej prezesem nieprzerwalnie od 1992 roku jest Stanisław Brożyna. Pasja, zaangażowanie, kreatywność przekładają się bezpośrednio na dopracowany produkt, co udowadniają liczne wyróżnienia i nagrody dla większości serii z oferty marki.

 

W portfolio marki Barwa znajdziemy m.in. serie: Miss, Siarkowa Moc, Barwa Naturalna i Barwa Ziołowa, Czysty Dom oraz Bebi. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Barwa | Barwa Siarkowa Moc | historia marki Barwa |

podobne artykuły