PL / EN
AGYNESS DEYN

AGYNESS DEYN

ZAWÓD

modelka, aktorka

URODZINY

16.02.1983

NARODOWOŚĆ

brytyjska

Agyness Deyn – właściwie: Laura Michelle Hollins; brytyjska modelka i aktorka, urodzona 16 lutego 1983 roku w Littleborough.

AGYNESS DEYN – MODELKA

Mimo rozpoczęcia kariery w późnym wieku (22 lata) i mając zaledwie (jak na modelkę) 173 cm wzrostu, świat mody szybko oszalał na jej punkcie, stała się trendsetterką mody na androgeniczną urodę, muzą projektantów, it-girl na miarę Twiggy oraz ikoną branży. Jest podopieczną The Lions (Nowy Jork – agencja matka), Select Model Management (Londyn), Oui Management (Paryż) oraz Why Not Model Management (Mediolan).

W 2009 roku Daily Mirror napisał, że Brytyjka kończy karierę w modelingu, jednak dopiero w 2012 roku sama Agyness potwierdziła to w wywiadzie dla The Independent i zapowiedziała, że zamierza poświęcić się grze aktorskiej.

AGYNESS DEYN – OKŁADKI

Po przeglądzie okładek w roli głównej z Deyn, widać, że redakcje, styliści i fotografowie najchętniej obsadzali Brytyjkę w sesjach, które akcentowały jej charakterystyczną urodę i osobowość: awangardowych, rockowych, androgenicznych, buntowniczych. Modelka zdobiła tytułowe strony Vogue Italia, Vogue US, Vogue UK, Vogue China, Vogue Brasil, Vogue Korea, i-D, V Magazine, W Korea, Harper`s Bazaar US czy LOVE.

W maju 2008 roku wyszedł numer i-D w całości poświęcony jej osobie – modelka znalazła się nie tylko na okładce, w edytorialu oraz jako główna bohaterka publikacji, ale również była gościnnie redaktorką numeru.

AGYNESS DEYN – KAMPANIE

Agyness Deyn była twarzą takich domów mody, jak Burberry, Giorgio Armani, Moncler, Mulberry czy Rebecca Minkoff. W swoim portfolio ma także kampanie zapachów Burberry, Jean Paul Gaultier lub Anna Sui.


AGYNESS DEYN – POKAZY

Deyn to gwiazda pokazów. Każdy jej występ na wybiegu była zapamiętany, zawsze wyróżniała się spośród tłumu innych dziewczyn za sprawą swojego niepowtarzalnego wizerunku. Pamiętamy ją z prezentacji CHANEL, Burberry, Dior, Lanvin, Dolce&Gabbana, Versace, Celine, Yves Saint Laurent, Jean Paul Gaultier, Hermes, Carolina Herrera czy Roberto Cavalli.

AGYNESS DEYN – AKTORKA

Na dużym ekranie Agyness Deyn zadebiutowała w 2010 roku. Zagrała wtedy w filmach „Mean To Me” oraz „Starcie tytanów”, gdzie wcieliła się w Afrodytę. W 2012 roku wystąpiła w obrazie „Pusher”, w 2014 – „Electricity”, a w 2015 – „Sunset Song” (za tę rolę otrzymała nominację do nagrody BIFA). Kariera aktorka Brytyjki rozwija się w najlepsze. W ostatnich latach (2016-2017) zagrała w pięciu produkcjach: „The White King”, „The Titan”, „Ave, Cezar!”, „Hard Sun” oraz „Patient Zero”.  

Agyness Deyn w "Sunset Song"

AGYNESS DEYN – WYRÓŻNIENIA

Branżowy portal Models.com umieścił Deyn w zaszczytnym gronie „Industry Icons”. W 2007 roku kapituła British Fashion Awards przyznała modelce statuetkę Modelki Roku. W 2011 roku Vogue Paris okrzyknął ją jedną z 30 top modelek lat 2000.

Jej talent został dostrzeżony również w świecie filmowym. Za rolę w „Sunset Song” (2005) otrzymała nominację do nagrody BIFA w kategorii „Debiut aktorski”.

AGYNESS DEYN – ŻYCIE PRYWATNE

W latach 2012-2015 Brytyjka była żoną amerykańskiego aktorka Giovanni`ego Ribisi.

W 2016 roku Agyness Deyn wyszła za mąż za Joela McAndrew. Jej dziewczęca, nowoczesna stylizacja w roli głównej z suknią Molly Goddard była wyróżniana jako jedna z najlepszych kreacji ślubnych gwiazd roku.

Ślub Agyness Deyn 

podobne artykuły