PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ACEPHALA I SŁOWIAŃSKIE BOGINIE

ACEPHALA I SŁOWIAŃSKIE BOGINIE

Nowy obraz kobiecości według polskiej marki.

 

Kolekcja marki Acephala zatytułowana „Slavic Goddesses” zainspirowana jest twórczością Zofii Stryjeńskiej i Pauliny Ołowskiej. Jej tematem jest obraz kobiecości na styku kultury współczesnej i słowiańskiej tradycji.

Polskie stroje ludowe poddane geometryzacji i zminimalizowaniu, jakie znamy z obrazów polskich artystek Pauliny Ołowskiej i Zofii Stryjeńskiej, poddane zostały teraz dalszej modyfikacji, a ich formy i kształty zespolone z dzisiejszą modą uliczną reprezentowaną przez Acephalę. Zabieg ten dał unikatowy, bardzo nowoczesny, wręcz techno-słowiański efekt, który docenili już goście Paris Fashion Week, gdzie w październiku została premierowo zaprezentowana wiosenna kolekcja polskiej marki.


ACEPHALA – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Pokaźna kolekcja Acephali składa się z 54 modeli ubrań, wśród których znajdziemy płaszcze, kurtki, sukienki, spódnice, spodnie, koszule czy bluzki. Za najważniejsze elementy kolekcji jej autorzy uznali dzianinowe sukienki oraz topy i swetry z geometrycznymi cięciami.

Znakiem rozpoznawczym linii stały się motywy i elementy znane z rodzimych strojów ludowych, takie jak: lampasy na spodniach, spódnice o wielu warstwach, dekoracyjne cięcia, falbaniaste i kimonowe rękawy oraz fałdy na tyłach płaszczy i sukienek. Z kolei printy, będące zreinterpretowaną wersją galerii typów kobiecości z obrazów Stryjeńskiej, powstały we współpracy z młodą artystką Marią Kopytko.


Kolekcja została wykonana z najwyższej jakości tkanin, również takich o eksperymentalnym charakterze. Najbardziej wyrazistą propozycją jest kolorowa, pasiasta folia z Włoch, z której powstały sukienka, płaszcz i kurtka. Z ażurowej koronki uszyto wiązaną sukienkę i krótką koszulę. Marka sięga również po tkaniny ekologiczne. Po raz kolejny część kolekcji powstała przy wykorzystaniu portugalskich tkanin organicznych i recyclingowych, takich jak różowy flausz pokryty korkiem z odzysku, biała pianka o nierównomiernej, kraciastej strukturze oraz organiczny bawełniany dżersej. Linię zamykają sportowe bluzy i legginsy, które wykonane zostały z włoskiego prążkowanego dżerseju.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Acephala | wiosna lato 2019 | kolekcja | kampania | sztuka |

podobne artykuły