Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA PRINTS! IN FASHION & COSTUME HISTORY W MUZEUM MODY W HASSELT

WYSTAWA PRINTS! IN FASHION & COSTUME HISTORY W MUZEUM MODY W HASSELT

Zachęcamy do obejrzenia niezwykłej wystawy Prints! In Fashion & Costume History w Muzeum Mody w Hasselt. Sprawdź szczegóły!

Fanów historii kostiumów oraz wzornictwa z pewnością ucieszy wiadomość, że od 25 czerwca w belgijskim Fashion Museum w miasteczku Hasselt swoje podwoje otwiera wystawa Prints! In Fashion & Costume History. Wystawa obejmie swoim zasięgiem kilka wieków, od 1750 do 2000 roku. To świetne okazja, żeby z bliska przyjrzeć się trendom panującym w tamtych latach.  

 

W Fashion Museum zobaczymy m.in. szalone wzory Emilio Pucci, apaszki Hermes, cętki Roberto Cavalli czy abstrakcyjne wzory fińskiego Marimekko. Nie zabraknie tez projektów Dries Van Noten, Jean-Paul Gaultier czy Versace. Część ekspozycji wypożyczono z tak wielkich i renomowanych muzeów jak Royal Museum of Art and History w Bruskeli, Modemuseum w Antwerpii oraz Gemeentemuseum The Hague en Centraal Museum w Utrechcie.

 

Widz ma szansę zajrzeć za kulisy technologicznej obróbki wzorów oraz strategii marketingowej domów mody, które takie wzory sezonowe wypuszczają.

 

Wystawa czynna będzie od 25 czerwca  2011 do 8 stycznia 2012 roku.  W tej sytuacji wakacyjny wypad do Hasselt to dla fana historii wielkiej mody wycieczka obowiązkowa.

 

LAMODE.INFO poleca !

tagi: wystawa | moda zagraniczna |

podobne artykuły