PL / EN
POKAZ KOLEKCJI USE ME KRZYSZTOFA STRÓŻYNY NA URODZINACH K MAG

POKAZ KOLEKCJI USE ME KRZYSZTOFA STRÓŻYNY NA URODZINACH K MAG

Przeczytajcie relację z pokazu kolekcji USE ME Krzysztofa Stróżyny, kóry odbył się podczas urodzin magazynu K Mag.

Krzysztof Stróżyna należy do wąskiego grona polskich projektantów, którym dane było pokazać się poza granicami naszego kraju. Jego nazwisko firmowały takie tytuły jak brytyjskie i amerykańskie ELLE, włoskie i brytyjskie Vogue oraz Wonderland. W tym sezonie niedoszły anglista i absolwent Central Saint Martin’s College w Londynie już po raz siódmy pokaże międzynarodowej publiczności swoją kolekcję na sezon jesień zima 2012/13 podczas London Fashion Week.

 

Podczas hucznych urodzin K Mag w warszawskim klubie Bank goście mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć przedpremierowo projekty z metką Strozyna. Organizatorzy dokonali strategicznych cudów i wśród imponującej liczby zgromadzonych osób udało się zorganizować dynamiczny pokaz. I mimo, iż ograniczona widoczność nieco zawiodła spragnionych mody na wysokim poziomie obserwatorów, kolekcję USE ME projektu Stróżyny można zaliczyć do udanych.

 

W ogromie atrakcji nie wiadomo było w zasadzie na czym bardziej skupić uwagę, krojach, wzorach, kolorach, a może znanych z dwóch edycji programu "Top Model. Zostań modelką", twarzach. Ubrania Stróżyny prezentowały bowiem m.in. nieco zakłopotana Anna Bałon, wyzywająca Honorata Wojtkowska, Paulina Papierska i Katarzyna Smolińska.

 

USE ME to kolekcja w pełni oddająca ducha twórczości polskiego projektanta – ubrania na co dzień, ale dla kobiet świadomych własnego stylu. Ostre cięcia w klasycznym denimie, plastyczne, awangardowe wzory w mocnych pomarańczowych barwach czy rockowe wykończenia królują w tej kolekcji. Obecne są także ulubione przez projektanta geometryczne, skomplikowane formy. Krótkie sukienki i długie spódnice, topy i spodnie - Krzysztof Stróżyna reinterpretuje utarte kroje nadając im futurystyczny wymiar.

 

Dynamika pokazu ściśle łączyła się z muzyką, a na muzyce Stróżyna zna się równie dobrze, co na projektowaniu. Mocne, energetyczne dźwięki nie pozwalały publiczności oderwać wzroku od mierzących się ze stopniami schodów modelkami. I choć widoczność była dość ograniczona, imprezowa prapremiera USE ME wypadła całkiem nieźle, nie możemy się doczekać prezentacji kolekcji podczas London Fashion Week.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Krzysztof Stróżyna | K Mag | kolekcja | pokaz mody |

podobne artykuły