Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI PAPROCKI&BRZOZOWSKI JESIEŃ ZIMA 2012- YOU GO CHELSEA GIRLS!

POKAZ KOLEKCJI PAPROCKI&BRZOZOWSKI JESIEŃ ZIMA 2012- YOU GO CHELSEA GIRLS!

Wczoraj, 5.czerwca duet Paprocki&Brzozowski zaprezentował swoją nową kolekcję jesień zima 2012 inspirowaną filmem Chelsea Girls. To trzeba zobaczyć!

W 1966 roku pewien wizjonerski artysta, który trzymał w garści cały artystyczny światek Nowego Jorku nakręcił eksperymentalny, awangardowy film o kilku dziewczynach mieszkających w hotelu Chelsea. Andy Warhol, bo tak nazywał się słowacki prekursor pop art’u i autor owego filmu nakręcił go wspólnie z Morrisseyem i jak wszystko czego się dotknął, zamienił trzygodzinną filmową historię w złoto. Chelsea Girls z przepięknymi aktorkami „ze stajni Warhola” zrobiło furorę i zainspirowało wielu późniejszych twórców. Do ich grona zaliczają się od dzisiaj panowie Paprocki i Brzozowski, którzy właśnie zaprezentowali swoją nową kolekcję jesień zima 2012 w warszawskim Soho Factory.

 

Choć fascynacja latami 60. powoli zaczyna robić się na polskim rynku popularna, to kolekcja duetu projektantów wniosła swoją interpretację i powiew świeżości. Po pierwsze nie zapomniano o scenografii (podświetlony, klimatyczny neon jak z hotelu Chelsea), po drugie o podkładzie muzycznym (dialog w recepcji hotelu zmiksowany z klubowym bitem płynące z głośników Bueno Bros? Rewelacja.), po trzecie o odpowiedniej stylizacji (rudowłosa Marzena Pokrzywińska, Karolina Wąż, Olga Kaczyńska w blond perukach z grzywką - było na co popatrzeć.) A co najważniejsze forma nie przerosła treści.

 

Paprocki&Brzozowski jesień zima 2012fot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO/ Pokaz kolekcji Paprocki&Brzozowski Chelsea Girls jesień zima 2012


 

Na wybiegu Paprocki&Brzozowski zobaczyliśmy wariacje na temat płaszcza i trencza. Od prostych krojów w kształcie litery A, poprzez okrycia wierzchnie z rękawami z piór, aż po przeciwdeszczowe, półprzeźroczyste płaszczyki wiązane w pasie. Wszystko w kolorach jasnego brązu, szarości, czerni i zaskakującego lazurowego błękitu. Do galerii płaszczy dołączyły mini sukienki z wężowymi i skórzanymi wstawkami, spodnie cygaretki, króciutkie szorty z wysokim stanem łączone z grubymi sweterkami i cekinowe zestawy spódnica plus luźny, nieco odsłaniający ciało top, skórzane mini spódniczki zestawione z „pozaciąganymi” swetrami. Od casual po modę wieczorową.

 

They always say time changes things, but you actually have to change them yourself. (przyp.red. Powiada się, że rzeczy zmieniają się z czasem. Prawda jest taka, że to my musimy je zmienić. mawiał Andy Warhol. Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki zmieniają non stop Polską modę.

 

 

 

 

 

tagi: pokaz kolekcji Paprocki&Brzozowski 2012 | Mariusz Brzozowski | Marcin Paprocki | trendy jesień zima 2012 | paprocki&brzozowski |

podobne artykuły