PL / EN
POKAZ KOLEKCJI ŁUKASZA JEMIOŁA WIOSNA LATO 2013 - SIÓDME NIEBO

POKAZ KOLEKCJI ŁUKASZA JEMIOŁA WIOSNA LATO 2013 - SIÓDME NIEBO

Wysmakowany wizualnie pokaz kolekcji Łukasza Jemioła wiosna lato 2013 pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenia. Zajrzyjcie do nieba!

Tłumy fotoreporterów, błysk dziesiątek fleszy, harmider setek głosów, ogromna przestrzeń pofabrycznej hali i wielkie logo na trzech telebimach - tak właśnie wyglądał początek jednego z tych pokazów, na których nie wypada nie być.

 

Łukasz Jemioł, bo to on był gospodarzem wczorajszego eventu, to projektant który poprzeczkę postawił sobie wysoko już jakiś czas temu. Sposób w jaki buduje napięcie, scenografia i muzyka sprawiają, że z kilkudziesięciu podobnych modowych wydarzeń w kraju, w pamięci zostaje kilka, w tym właśnie to sygnowane nazwiskiem Jemioła. Kto nie pamiętałby oprawy zeszłorocznej kolekcji inspirowanej Australią (wschodu słońca, niskiego dźwięk didgeridoo, piasku pod stopami modelek)? Albo ostatniej, głośno komentowanej kolekcji Basic z remisem Lykke Li w tle?

 

Jemiol ss 2013fot. Bartek Szmigulski

 

Tym razem Łukasz Jemioł zabrał widzów swojego pokazu do… nieba. Niskie kłębiaste chmury przesuwające się dość dynamicznie po lazurowym niebie były tłem i jednocześnie sednem prezentacji, a sztuczny dym unoszący się tuż nad podłogą tylko potęgował niebiańskie wrażenie.

 

Pokaz otworzyły sylwetki w złocie i czerni, w tym mini sukienki z przemyślanymi, niewykończonymi detalami i złotą łuską oraz zwiewne kombinezony z poszerzanymi nogawkami. Tuż za nimi rozpoczęła się parada szarości, bieli i beżu w postaci sukienek o konstrukcji płaszcza z wyraźnie zaznaczonymi zipami, krótkich i nieco dłuższych spódnic na kole oraz koszul i marynarek o kimonowym kroju. Nie zabrakło także części bardziej glamour, w której rządziło złoto.

 

Jemiol ss 2013fot. Bartek Szmigulski

 

Najjaśniejsze punkty kolekcji? Zdecydowanie dzianina i printy. Swobodnie opływające sylwetkę czarno-białe swetry z luźnych oczek w połączeniu z eterycznymi spódnicami do ziemi niezmiennie mnie zachwycają, choć nie jest to bynajmniej idea odkrywcza. Podobnie rzecz ma się z printami, które wpisując się w klimat pokazu przedstawiały wspomniane już śnieżnobiałe cumulusy na niebieskim tle. Nadrukowane na pudełkowatych białych bluzkach z dekoltem w serek były taką projektancką wisienką na torcie, potraktowaną z przymrużeniem oka.

 

Jemiol ss 2013fot. Bartek Szmigulski

 

Naturalnie, wiosennie, a jednak grunge’owo, cyfrowo i z Florence and The Machine w tle – na plus. Zobaczcie kolekcję Łukasz Jemioł wiosna lato 2013 w galerii. 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: trendy wiosna lato 2013 | pokaz Łukasza Jemioła | moda polska | Łukasz Jemioł |

podobne artykuły