Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI EMILIO PUCCI WIOSNA LATO 2012 - CARMEN

POKAZ KOLEKCJI EMILIO PUCCI WIOSNA LATO 2012 - CARMEN

Petera Dundasa od zawsze fascynowała kobieca eteryczność. W kolekcji dla Emilio Pucci wiosna lato 2012 zabiera nas w podróż cygańskim taborem. Na horyzoncie trend boho chic.

Co mają wspólnego operowa Carmen, literacka Aza i disnejowska Esmeralda? Świetny styl i cygańską duszę. Dokładnie to, co zainspirowała Petera Dundasa do stworzenia wiosenno-letniej kolekcji Pucci. Dyrektor kreatywny marki zabrał fanki swoich projektów do cygańskiego taboru, pełnego kobiet o długich, zamaszystych spódnicach, kusych, odcinanych pod biustem topach i ogromnej biżuterii wyłaniającej się spod rozpuszczonej kaskady włosów.

 

Pierwsze sylwetki pokazu bazowały na wzorzystych spódnicach z falbanami i korespondujących topach wykończonych koronką. Jak w teatralnym kostiumie liczył się każdy detal, szczegół – mocny, wyrazisty makijaż modelek, symboliczny wielki krzyż na szyi oplecionej kilkoma rzędami koralików czy długie kolczyki zdradzały silną inspirację kulturą cygańską. Nurt boho zadomowił się także w pozostałej części kolekcji, transparentnych sukniach czy zestawach - barwna koszula związana u dołu plus luźne szorty z obniżonym krokiem.

 

Nowa bohema lat 70-tych w takim wędrowno-muzycznym wydaniu zachwyca. Mniemamy, że w poprzednim wcieleniu Peter Dundas musiał być Cyganem.

tagi: Emilio Pucci | trendy wiosna lato 2012 | Peter Dundas | Anja Rubik |

podobne artykuły