PL / EN
POKAZ KOLEKCJI DAWIDA WOLIŃSKIEGO - DZIADEK DO ORZECHÓW

POKAZ KOLEKCJI DAWIDA WOLIŃSKIEGO - DZIADEK DO ORZECHÓW

Tańcząca w pozytywce tancerka, teatralni bębniarze i sukienki couture syngowane nazwiskiem Dawid Woliński. Sprawdźcie, jak wyglądał pokaz projektanta.

Piotr Czajkowski i jego balet Dziadek do orzechów to klasyka desek teatru. Ma się dobrze mimo upływu lat i wciąż na nowo czaruje magiczną atmosferą. Dziś mija 120 lat od premiery słynnego baletu. Tej magii poddał się również jeden z najpopularniejszych polskich projektantów, Dawid Woliński, który wczoraj wieczorem przeniósł widzów swojego pokazu do baśniowego świata baletu.

 

Najpierw tańcząca w złotej pozytywce tancerka, później rząd przepięknie wystylizowanych bębniarzy rytmicznie uderzających w swoje perkusyjne instrumenty, a na koniec nowa kolekcja.

 

Pokaz otworzył mój faworyt – czarne futro z nienaturalnie długimi rękawami w stylu lat 70. Tuż po nim pojawiły się kolejne sylwetki w czerni (małe czarne na kilka różnych sposób, w tym asymetria i tiulowe wstawki oraz dość skomplikowana konstrukcja), aby zaraz ustąpić beżom, pastelom, a na końcu błyszczącemu srebru i złotu. Tym, co od razu rzucało się w oczy, była zamierzona naiwność bieżącej kolekcji. Dziewczęcość krojów, spódnice bombki i sukienki na kole, wykończone miękką linią, podkreślone wąskie talie a do tego srebrne lub złote baleriny na płaskiej podeszwie przywodziły na myśl postać Klary ze wspomnianego już Dziadka do orzechów.

 

fot. Bartek Szmigulski

 

Aby jednak nie zatracić się całkowicie w tej dziewczęcości, Woliński zaserwował klientkom długie do ziemi, zwiewne suknie w pastelach z bardzo odważnym dekoltem i rozcięciami. Szkoda tylko, że projektant nie pokazał wczoraj ani jednej sylwetki męskiej, zwłaszcza, że w poprzedniej kolekcji to właśnie część męska wzbudziła bardzo pozytywny odzew.

 

Historię Dziadka do orzechów już znacie, teraz poznajcie jej nową pokazową wersję w naszej galerii.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Dawida Woliński | trendy jesień zima 2013 | kolekcja Dawida Wolińskiego |

podobne artykuły