Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI FENDI JESIEŃ ZIMA 2012 - RETRO FUTRO?

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI FENDI JESIEŃ ZIMA 2012 - RETRO FUTRO?

Najnowsza kolekcja włoskiego Fendi jesień zima 2012 to projekty zdecydowanie nie dla miłośników mody ekologicznej. Dominuje futro w kilku odsłonach. Sami sprawdźcie, co zaproponowali Karl Lagerdeld i Silvia Fendi.

Ultra kolorowe futro, skóra połączona z PCV, podkreślona talia, mocne ramiona i przepiękne etui na iPad zastępujące torebkę – tak w skrócie wygląda wizja jesieni i zimy 2012 według Karla Lafergelda dla Fendi.

 

Motywem przewodnim futrzanej kolekcji są warstwy. Wełna i kaszmir łączy się ze skórą, a na górę narzucamy oversize’owe futro. Koniecznie w neonowym kolorze. Projektant płynnie przechodzi od czerni i granatu do mocnej żółci, dodaje zwierzęce egzotyczne wzory i „wojowniczy” make up. W tym nieco afrykańskim klimacie odnajdujemy jednak ducha retro (spójrzmy na wiązane botki do kostki, dwurzędowe płaszcze z bufkami i podkreśloną szerokim pasem talię).

 

Fendi jesień zima 2012fot. East News/ Pokaz damskiej kolekcji Fendi jesień zima 2012

 

Kolekcja mimo grzecznych posunięć (plisowane spódniczki do kolan i biurowe garsonki) jest przeznaczona dla kobiet wyjątkowo odważnych. Dość powiedzieć, że pokazana na mediolańskim wybiegu podzieliła nawet krytyków. Co sądzicie o tej kolekcji Karla dla Fendi?

tagi: Fendi | trendy jesień zima 2012 | moda damska | Karl Lagerfeld |

podobne artykuły