PL / EN
POKAZ CHANEL COUTURE WIOSNA 2013 W PARYŻU

POKAZ CHANEL COUTURE WIOSNA 2013 W PARYŻU

Prawdziwy las w Paryżu, Sen nocy letniej, Szekspir, Zuzanna Bijoch, Maria Loks i Patrycja Gardygajło na wybiegu. Zobaczcie niezwykły pokaz Chanel couture wiosna 2013 autorstwa Karla Lagerfelda

Co wspólnego mają dystyngowany Karl Lagerfeld i William Shakespeare, jeden z najbardziej niepoprawnych romantyków w światowej literaturze? Zamiłowanie do kreowanie odpowiedniej atmosfery poprzez dobór odpowiednich środków wyrazu.

 

Dziś w paryskim Grand Palais posadzono majestetyczne dęby i smukłe sosny, a wśród nich Karl zaprezentował światu swoje najnowsze dzieło, majstersztyk w postaci kolekcji Chanel couture 2013. Romantyczna, a jednocześnie solidnie okraszona mrokiem sceneria doskonale oddaje ducha nowych projektów haute couture słynnego domu mody – koronki i szyfonowe woalki z wyhaftowanymi kwiatami, dramatycznie pomalowane rzęsy i powieki, ciemne suknie bombki z motywem błyszczących cekinów i pastelowych kwiatowych pąków czy pierzaste wykończenia sukni bazujących na przeźroczystej halce.

 

Oglądając kolejne sylwetki dostrzega się kunszt wielkich mistrzów couture, których Karl miał szansę podpatrywać przy pracy. Lagerfeld jest więc jednym z nielicznych pomników wysokiego krawiectwa. Misterne hafty, miliony zakładek i falban, ręcznie przyszywane pióra i malowane motywy florystyczne to clue haute couture, mody tak teatralnej w swojej naturze, że niejednokrotnie trafiającej z wybiegu prosto do muzealnej gabloty.

 

Chanel couture 2013fot. mat. prasowe wwd.com

 

W tej kolekcji Chanel nie zabrakło jednak też zreinterpretowanego na różne sposoby klasycznego tweedowego żakietu o surowym wykończeniu i klasycznych czarnych, warstwowych sukienek dopracowanych do perfekcji.

 


Na wybiegu pojawiły się polskie modelki – Zuzanna Bijoch, Maria Loks i Patrycja Gardygajło, a my wciąż oglądamy ten pokaz od nowa raz po raz odnajdując przyjemność. Moda couture w najlepszym wydaniu!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Chanel couture wiosna 2013 | pokaz Chanel couture 2013 | couture wiosna 2013 | Karl Lagerfeld |

podobne artykuły