Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI LOUIS VUITTON JESIEŃ ZIMA 2012 - SLOW FASHION LAT 70-TYCH

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI LOUIS VUITTON JESIEŃ ZIMA 2012 - SLOW FASHION LAT 70-TYCH

Prezentujemy najnowszą męską kolekcję Kim Jones dla domu mody Louis Vuitton na sezon jesień zima 2012. Lata 70-te znów triumfują.

Jesienno-zimowa męska kolekcja Louis Vuitton była drugą spod ręki Kima Jones dla marki. Ten absolwent Saint Martin’s swoje pomysły osadza głęboko w dorobku francuskiego domu mody. Najnowsza kolekcja to fuzja Paryża i Tokio, z bardzo wyraźnym motywem podróży.

 

Inspirację do stworzenia nowoczesnych krojów marynarek i płaszczy Jones zaczerpnął z japońskiej branży mody lat 80-tych i twórczości Antonio Lopeza, słynnego ilustratora mody z lat 70-tych.

 

Podobno każde kilkadziesiąt centymetrów jedwabnego garnituru powstawało jednego dnia, w myśl powszechnej w Azji zasady slow fashion. Ogromna uwaga poświęcona technice zaowocowała wspaniałą kolekcją dwurzędowych płaszczy w wielbłądzim kolorze, welurowych marynarek, błyszczących militarnych parek i swetrów w odważne graficzne wzory. Najjaśniejszymi elementami kolekcji jesień zima są bezsprzecznie krótka kurtka z krokodylej skóry ze ściągaczami i futrzanym kołnierzem i miękkie szale oversize w kilku różnych odcieniach. Nie można nie wspomnieć też o kimonowych krojach (kopertowe topy!).

 

Kima Jones podobnie jak niegdyś syna Louis Vuitton Georges, zafascynował świat kraju „kwitnącej wiśni” i jego kulturowy dorobek. Nadał mu jednak nowoczesne rysy ready to wear i udało mu się stworzyć kolekcję godną mistrzów couture.

tagi: trendy jesień zima 2012 | moda męska | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły