Logotyp serwisu lamode.info
NAJCIEKAWSZE POKAZY POLSKICH PROJEKTANTÓW W ROKU 2011

NAJCIEKAWSZE POKAZY POLSKICH PROJEKTANTÓW W ROKU 2011

Wiadomo, że równie ważny co sama kolekcja, jest sposób jej prezentacji. Czy polscy projektanci są w tej kwestii kreatywni? Wyróżniliśmy najciekawsze pokazy na polskim rynku mody w 2011 roku.

Podsumowując rok 2011 w polskiej modzie postanowiliśmy przygotować zestawienie najciekawiej zrealizowanych pokazów polskich kolekcji. Wśród wyróżnionych - Piñata Ani Kuczyńskiej, patriotyczny pokaz Roberta Kupisza, inspirowana sztuką „Tango” praska prezentacja kolekcji Gosi Baczyńskiej i baśniowy wybieg MMC Studio Design w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

ROBERT KUPISZ JESIEŃ ZIMA 2012/13

 

Pokaz Robert Kupisz jesień zima 2012/13fot. Jakub Pleśniarski/ Pokaz kolekcji Roberta Kupisza jesień zima 2012/13

 

Dzięki Robertowi Kupiszowi mieliśmy dziś szansę przenieść się z Soho Factory wprost na pouczającą lekcję języka polskiego w podstawówce. Projektant zainspirował się bowiem tragiczną historią pokolenia Kolumbów i cały pokaz (począwszy od choreografii na kolorach i krojach skończywszy) oparł na dniach z życia warszawskiego powstańca.

W tle pokazu Anna Maria Jopek dała niezwykły i odpowiedni do tematu koncert, w repertuarze chwytające za serce patriotyczne szlagiery m.in. „O mój rozmarynie” zmiksowane z twórczością własną artystki. Odpowiednia muzyka i kojący głos Jopek oddawały zmienny i dynamiczny nastrój pokazu. Przed oczami widzów po raz kolejny rozegrała się historia warszawskiego powstania(…)”

 

Robert Kupisz zachwyca oryginalną inspiracją i świetnym designem, a jego koszulki z motywem polskiego orzełka już stały się must have’m dla wielu fanów polskiej mody. Historia bywa pouczająca i warto o tym przypominać.

 

 

ŁUKASZ JEMIOŁ WIOSNA LATO 2012

 

Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła wiosna lato 2012fot. Jakub Pleśniarski/ Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła wiosna lato 2012

 

Niskie, onieśmielające dźwięki didgeridoo, ptasie krzyki i skrzeki, rytmiczny i głośny punk rock w wersji main streamowej były tłem pokazu Łukasza Jemioła, który odbył się wczoraj, 17. listopada w jednym z najbardziej obleganych miejsc w stolicy, postindustrialnej przestrzeni Soho Factory. (…) Przede wszystkim scenografia – modeliki brnęły w niebotycznie wysokich obcasach po czerwonym piasku prosto z Ayers Rock w centralnej Australii, a wychodziły zza drewnianego parawanu niczym z australijskiej farmy. Łukasz Jemioł po prostu zakochał się w piątym kontynencie.”

 

Bardzo dobra kolekcja zazwyczaj broni się sama, Łukasz Jemioł jednak pozwolił sobie puścić wodze fantazji i zabrał widzów swojego pokazu w podróż po Australii. Lubimy to!

 

 

ANIA KUCZYŃSKA PIÑATA 2012

 

Pokaz kolekcji Ani Kuczyńskiej Pinata 2012fot. Jakub Pleśniarki/ Pokaz kolekcji Ani Kuczyńskiej Piñata 2012

 

Czarno-biały performance jakim był pokaz projektantki jak zawsze wzbudził entuzjazm zgromadzonych gości. Znów (tak jak kilka miesięcy temu przy prezentacji poprzedniej kolekcji) na Mokotowskiej wstrzymano ruch. W witrynie, przy mrugającym świetle jarzeniówki pojawiły się tańczące modelki w oversize’owych czarnych sukienkach, (nie)klasycznych luźnych koszulach w bieli i tunikach o prostym kroju. Estetyka zachowana - to właśnie wyrafinowana prostota, czysta linia i monochromatyczność barw są kwintesencją stylu Kuczyńskiej.”

 

Już od dwóch sezonów możemy podziwiać kolekcje Ani Kuczyńskiej w witrynie jej stylowego butiku przy Mokotowskiej w Warszawie. Tym razem wśród modelek pojawiła się zafascynowana ostatnio polską modą Doda. „Wytańczyła” Ani Kuczyńskiej reklamę, choć Piñata przecież niekoniecznie jej potrzebuje.

 

 

MMC STUDIO DESIGN WIOSNA LATO 2012

 

Pokaz kolekcji MMC Studio Design wiosna lato 2012fot. Jakub Pleśniarski/ Pokaz kolekcji MMC Studio Design wiosna lato 2012

 

„(…)Echem odbijać się jednak będzie z pewnością pokaz kolekcji MMC Studio Design, a to z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że na chwilę przed modelkami na wybiegu pojawiła się osoba, która zazwyczaj widziana jest jedynie za kulisami pokazów – Kasia Sokołowska – najlepsza polska choreografka, która z pękiem białych balonów przebiegła przez scenę.

 

Zaraz za nią na wybiegu pojawiły się pierwsze modelki – wszystkie z szerokimi uśmiechami na twarzach, może to za sprawą białego konfetti, które spadało z góry i tworzyło niepowtarzalny klimat? Wesoły nastrój udzielił się także publiczności, która z uwagą śledziła poszczególne outfity.

 

Padający w rytmie przeboju Ane Brun na pokazie śnieg? Proszę bardzo. MMC Studio Design stworzyło podczas Fashion Week Poland jedną z najbardziej radosnych aranżacji pokazów w Polsce. Nam się podobało, a Wam?

 

 

 

GOSIA BACZYŃSKA PRE COLLECTION 2012

 

Pokaz kolekcji Gosi Baczyńskiej Pre Collection 2012fot. Jakub Pleśniarski/ Pokaz Gosi Baczyńskiej Pre Collection 2012

 

„(…) Stworzona na bazie kolekcji inscenizacja zabrała publiczność w modowy świat pełen dystansu i humoru, osadzony gdzieś w połowie lat 60. XX wieku. Bowiem Baczyńska, zafascynowana modą retro oraz vintage, postanowiła dodać tu coś od siebie. Wszystko zaczyna się od chłopaka siedzącego na dachu i bawiącego się piłką. Nagle otwierają się drzwi i wybiega przez nie modelka ze związanymi sznurkiem pakunkami, za nią kolejna – niesie bukiet kwiatów. Jeszcze inna – Tola Szlagowska – niczym rozkapryszone dziecko skacze po łóżku, włazi na krzesło i rzuca papierowymi samolocikami. Małgorzata Niemen idzie pewnym krokiem i potyka się tak przekonywająco, że publiczność wstrzymuje oddech, akrobata staje na głowie, młoda para całuje się namiętnie, a czarnowłosa, pulchna dziewczyna – łudząco podobna do samej projektantki, ze znudzoną miną wkłada cienki jak pajęczyna szlafroczek do pralki…

 

Inspirowany "Tangiem", przełomową sztuką Mrożka, spektakl Gosi Baczyńskiej z pewnością był jednym z największych artystycznych wydarzeń roku w polskiej branży. Publiczności nie przeszkadzał nawet październikowy przymrozek, a sama kolekcja idealnie pasowała do klimatu praskiej architektury.

 

Liczymy na więcej niebanalnych pokazów w nadchodzącym roku 2012!

 

 

tagi: Robert Kupisz | Ania Kuczyńska | MMC Studio Design | GOSIA BACZYŃSKA | Łukasz Jemioł |

podobne artykuły