Logotyp serwisu lamode.info
MOC RODZINNEGO IMPERIUM - POKAZ KOLEKCJI BENETTON JESIEŃ ZIMA 2011

MOC RODZINNEGO IMPERIUM - POKAZ KOLEKCJI BENETTON JESIEŃ ZIMA 2011

W czwartek, 15. września marka Benetton zaprezentowała kolekcję na sezon jesień zima 2011. Przestronne wnętrze nowego sklepu i wyjątkowy gość specjalny, Alessandro Benetton złożyły się na wyjątkowo udany event. Sprawdźcie szczegóły!

Benetton to włoska, rodzinna firma istniejąca na rynku niemal pół wieku. W 1965 roku założył ją wraz z trojgiem rodzeństwa Lucciano Benetton. Tym, co bez wątpienia wyróżnia markę wśród innych odzieżowych brandów, jest misja, z którą wychodzą do swoich klientów. Doskonałe kampanie reklamowe z przesłaniem zna każdy. Kto z nas nie kojarzy pięknego, łamiącego rasistowskie bariery zdjęcia czarnoskórej kobiety karmiącej piersią białe niemowlę? Lub głośnej kampanii Food for Life z 2003 roku, w której marka zwracała uwagę na ogromną skalę problemu głodu w krajach trzeciego świata? W United Colors of Benetton dostaniemy nie tylko modne ubrania i akcesoria, ale także ważne przesłanie.

 

15. września odbyła się uroczysta inauguracja drugiego co do wielkości concept store’u włoskiej marki United Colors of Benetton w Złotych Tarasach. Z tej okazji przyjechał po raz pierwszy do Polski, syn twórcy i założyciela Benettona – Alessandro Benetton. Przy okazji pokazu nowej jesienno-zimowej kolekcji, Alessandro zdradził LAMODE.INFO plany rozwoju firmy w Polsce.

 

- Polska jest miejscem, w którym chcielibyśmy wzmocnić naszą pozycję w ciągu najbliższych pięciu, sześciu lat. To rynek, na którym trzeba się skupić na potrzebach indywidualnego klienta, do każdego podejść osobiście. Benetton chętnie podkreśla indywidualność. – zdradza Alessandro Benetton.

 

 

tl_files/moda zagraniczna/pokazy mody/BENETTON JESIEN ZIMA 2011/akpa_7358.jpgfot. materiały prasowe/ Od lewej: producent Fashion Boulevard Events Joanna Sokołowska-Pronobis, fotografka Lidia Popiel i Alessandro Benetton


 

- Nasza firma to pasja, którą wyraża się poprzez pracę. Reklamy są ujściem dla tego, co nie zawsze możemy przekazać w projektach. To pewnego rodzaju misja. – mówił prezes firmy, zapytany o słynne kampanie reklamowe.

 

Sama kolekcja na sezon jesień zima 2011, balansująca na krawędzi unikseks, odnosi się do trzech poświęconych różnym stylom części. Pierwsza, I’m not a soldier, lansuje militarny styl w męskim i kobiecym wydaniu. Znajdziemy tu grube dzianiny z warkoczami połączone z nieśmiertelną parką oraz marynarką. Całość bazuje na neutralnej gamie barw – szarościach, zieleniach, brązach i przełamanej bieli. To odpowiedź na militarny trend z wybiegów światowych marek.

 

 

tl_files/moda zagraniczna/pokazy mody/BENETTON JESIEN ZIMA 2011/akpa_6944.jpgfot. materiały prasowe/ Pokaz kolekcji Benetton jesień zima 2011


 

Druga część projektów, o wiele mówiącej nazwie New Yorker to hołd złożony modzie ulicznej tętniącego życiem Wielkiego Jabłka. Jaskrawe dzianiny, rzucające się w oczy wzory na garniturach czy oryginalne dodatki to propozycje dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu.

 

Elementy stylu vintage zmiksowane z grunge’m ze Seattle to baza trzeciej części kolekcji – Traveller. Tutaj zdecydowanie możemy pozwolić sobie na zasadę mix and match i do woli bawić się wzorem, kolorem i tkaniną. Soczyste pomarańcze i mocne żółcie przełamane zostały brązem i bielą, a jeans podkreśla „podróżniczy” charakter projektów i kolejna tkanina odpowiadająca terminowi uniseks.

 

Jesteśmy na tak, a jak Wam się podoba?

 

tagi: Benetton | trendy jesień zima 2011 | kolekcja | pokaz mody | Alessandro Benetton |

podobne artykuły