PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
KAPPAHL

KAPPAHL

BRANŻA

odzieżowa

MIEJSCE POWSTANIA

Szwecja

ROK ZAŁOŻENIA

1953 rok

Spis treści

1. KAPPAHL

2. KAPPAHL – POLITYKA FIRMY

3. KAPPAHL – HISTORIA

4. KAPPAHL – OFERTA

5. KAPPAHL – FILOZOFIA MARKI

6. KAPPAHL – ZRÓWNOWAZONA MODA

KAPPAHL

Szwedzka siec odzieżowa posiadająca 270 sklepów w 4 państwach Europy. 

KAPPAHL – POLITYKA FIRMY

Od 2004 r. marka należy do firm Nordic Capital i Accent Equity, które zapłaciły za nią prawie 2 miliardy koron szwedzkich.

Rocznie marka sprzedaje ok. 40 milionów sztuk odzieży. Wśród zatrudnionych większość to kobiety (90 %).

KAPPAHL – HISTORIA

Korzenie marki sięgają lat 50. XX wieku, kiedy to biznesmen Per-Olof Ahl na przedmieściach Goeteborga otworzył butik z płaszczami. Obroty były tak duże, że założyciel zdecydował się otworzyć kolejne sklepy na terenie Szwecji, a w 1985 roku marka rozpoczęła ekspansję zagraniczną. W ostatnich latach ten trend uległ zmianie i firma zdecydowała się wycofać m.in. z Czech, Danii i Szwajcarii, skupiając się na krajach Półwyspu Skandynawskiego.

KAPPAHL – OFERTA

W swojej ofercie marka posiada odzież damską, męską i dziecięcą, a także kolekcje dodatków.  Największy nacisk kładzie na zaspokojenie potrzeb kobiet w kwiecie wieku; kolekcje szwedzkiej marki tworzone są nie tyle w pogoni za trendami, co z zamiarem zaspokojenia potrzeb klientów jeśli chodzi o komfort noszenia i jakość odszytych projektów. Tym samym jako jedna z nielicznych marka KappAhl może pochwalić się szeroką rozmiarówką i bogatym wyborem fasonów zaprojektowanych z uwzględnieniem różnych typów sylwetek.

Jeśli chodzi o spodnie, ze względu na niezwykły komfort ich noszenia KappAhl jest liderem sprzedaży tej części garderoby i może się pochwalić milionem sprzedanych sztuk rocznie.

KAPPAHL – FILOZOFIA MARKI

Jeśli chodzi o konkurencję, marka KappAhl zdecydowanie wyróżnia się w podejściu do klienta, w teorii i w praktyce stawiając go na pierwszym miejscu i wychodząc ze swoja ofertą naprzeciw jego rzeczywistym potrzebom w myśl zasady „To nasz ubrania musza dopasować się do Ciebie i Twoich kształtów, a nie odwrotnie”.

KAPPAHL – ZRÓWNOWAZONA MODA

Kwestia etyki względem środowiska jest dla marki niezwykle ważna, w związku z czym podejmuje ona liczne działania mające na celu szeroko pojętą ochronę środowiska: ogranicza ilość chemikaliów, energię i wodę wykorzystane w procesie tworzenia ubrań do koniecznego minimum, by uniknąć marnotrawienia tej ostatniej w obszarach jej deficytu. Ponadto część produktów odszywana jest z ekologicznej bawełny, której plantacje są przez markę kontrolowane i wspierane, włącznie z zapewnieniem pracownikom najwyższych standardów zatrudnienia.

 

podobne artykuły