PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – PREZENTACJA KOLEKCJI MALDORORA – TECHNO BERLIN NIE DOSŁOWNIE

FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – PREZENTACJA KOLEKCJI MALDORORA – TECHNO BERLIN NIE DOSŁOWNIE

Totalne zamieszanie, berlińskie techno w tle i subkultura skinheadów na świeczniku. Koniecznie zobaczcie relację z pokazu prasowego kolekcji Maldorora jesień zima 2012 podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź.

To był zdecydowanie najciekawiej zorganizowany pokaz Fashion Week Poland Łódź, a raczej najciekawiej zorganizowana prezentacja prasowa, bo Maldoror postanowił zwizualizować swoją najnowszą kolekcję w nieco inny sposób.

 

Pokaz mody jest szybki i zazwyczaj niewiele na nim można zobaczyć, a projekty z bliska wyglądają przecież zupełnie inaczej. Można je obejrzeć, poczuć materiał, podejść do tego bardziej wizualnie. – wyjaśnia projektant.

 

Maldoror jesień zima 2012 Fashion Week Polandfot. Jakub Pleśniarki/ LAMODE.INFO/ Prezentacja prasowa kolekcji Maldorora jesień zima 2012 podczas Fashion Week Poland w Łodzi

 

Co poczuliśmy wobec tego na jego  prezentacji? Przenieśliśmy się do współczesnego Berlina i wybraliśmy na hardcorową techno imprezę. W tle dudniło zmiksowane przez znajomą niemieckie techno, a ustawieni pod ścianą modele pokazali inspirowane berlińskim stylem projekty.

 

Wąskie męskie spodnie z błyszczącego lateksu i srebrnego materiału, proste w kroju koszule z ostrymi kołnierzykami, nieodłączne skinheadowskie szelki i mocne martensy. Projektant poruszył pewien  fetysz skinheadowskiej kultury, inspirowany nie tyle stylem życia, co rodzajem przebrania.

 

Te ubrania mają zwracać uwagę innych, przyciągać, również seksualnie. – komentuje Maldoror.


Niedosłowność widać też w damskich, bardziej sportowych sylwetkach. Pomarańczowe peleryny i obszerne sukienki uszyte zostały z … spadochronów kupionych w internecie. Niszowe, militarne, skinheadowskie – w tym sezonie to esencja stylu projektanta polskiej awangardy.

 

 

Patroni medialni FashionPhilosophy Fashion Week Poland: Elle, Kmag, Aktivist, Exklusiv, Vice, HIRO, Ultra i LAMODE.INFO.

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Fashion Week Poland 2012 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2012 | Fashion Week Poland | Maldoror |

podobne artykuły