PL / EN
7 POWDÓW, DLA KTÓRYCH WARTO POZNAĆ ZAPACH CALVIN KLEIN WOMEN

7 POWDÓW, DLA KTÓRYCH WARTO POZNAĆ ZAPACH CALVIN KLEIN WOMEN

Odkryjcie grę kontrastów w drzewno-kwiatowej kompozycji!

DEBIUT RAFA SIMONSA

W sierpniu 2016 roku pieczę nad marką CALVIN KLEIN przejął doświadczony i uznany w branży Raf Simons. Nowy dyrektor kreatywny uchylił szeroko drzwi i wprowadził do amerykańskiego domu mody dużo świeżego powietrza. CALVIN KLEIN Simonsa to inspiracje innowacją, subkulturami, sportem, a także sztuką współczesną.

Kropką nad „i” dla nowej ścieżki zawodowej stało się stworzenie zapachu. Prawie po dwóch latach od ogłoszenia projektanta dyrektorem artystycznym CALVIN KLEIN, Raf Simons zdecydował się zmierzyć z kolejnym wyzwaniem i inspirując się wielowymiarową tożsamością współczesnej kobiecości, zaprezentował nowy zapach Calvin Klein – CALVIN KLEIN WOMEN.


Raf Simons na finale pokazu CALVIN KLEIN (fot. East News)

ZOBACZ TEŻ: CALVIN KLEIN x RAF SIMONS – POKAZ JESIEŃ ZIMA 2018/19

PRZESŁANIE CALVIN KLEIN WOMEN

Słowo WOMEN (Kobiety) oznacza nie jedną, lecz wiele osób - grupę indywidualności, które mówią odrębnym głosem i posiadają wyjątkową osobowość. CALVIN KLEIN czerpie inspirację z wielowymiarowej tożsamości współczesnej kobiecości, z rzeczywistości nowoczesnych kobiet, z ich niezliczonych interpretacji. Wartości te stały się podwaliną nowego zapachu – CALVIN KLEIN WOMEN.

Twórcy przekonani są, że kobieta czerpie z wielu innych kobiet, aby ulec przemianie. Zapach CALVIN KLEIN WOMEN powstał z inspiracji wrodzoną różnorodnością, pluralizmem połączonym z indywidualnością; wolnością, postulatem opierania się definicji i życiem według własnych zasad. Oto kolektywna indywidualność, która jednoczy wszystkie kobiety.

Przesłanie CALVIN KLEIN WOMEN przemawia do wielu. Zwraca się do kobiet w uniwersalny sposób. Zapach sugestywnie przywodzi na myśl wiele tożsamości, jakie reprezentują. Kobiety posiadają więcej niż jedną osobowość, cechuje je nieodłączna swoboda nieustannego wymyślania siebie na nowo. Są zarazem jednym i wszystkim - osobą, która staje się częścią grupy. Kreatywne dziedzictwo domu CALVIN KLEIN polega nie tylko na odzwierciedlaniu kultury, lecz także na jej definiowaniu. CALVIN KLEIN WOMEN obrazuje dynamiczną i wielowymiarową kobiecość, która ukazuje kreatywnego ducha Rafa Simonsa oraz nową epokę dla marki CALVIN KLEIN.

 

KOMPOZYCJA ZAPACHOWA CALVIN KLEIN WOMEN

CALVIN KLEIN WOMEN to kompozycja drzewno-kwiatowa stworzona przez Kreatorkę Annick Menardo oraz Mistrzynię Perfumiarstwa Honorine Blanc. Zapachowe portfolio Calvin Klein poszerzyło się o pozycję opierającą się na grze kontrastów, zróżnicowaną tak nieskończenie, jak osobowości kobiet, które stały się jej inspiracją. 


Nuty zapachowe w CALVIN KLEIN WOMEN (fot. materiały prasowe)

Połączenie siły z delikatnością, świeżości ze zmysłowością. Zapach, zabarwiony na jasnoróżowy kolor, skonstruowano wokół trzech podstawowych składników: delikatnych płatków kwiatu pomarańczy, eukaliptusa i intensywnego drewna cedrowego z Alaski. Składniki te połączono z czarnym pieprzem i olejkiem cytrynowym, bukietem magnolii wielkokwiatowej i absolutem jaśminu, a także z uwodzicielską mocą olejku eterycznego Olibanum i Ambrox® Super.

Wyrażając etos CALVIN KLEIN WOMEN, każdy składnik jest afirmowany i traktowany z szacunkiem: pojedynczy składnik jest równie ważny jak kompozycja i żaden nie może istnieć bez drugiego. Połączono je w celu stworzenia zaskakującego i niepowtarzalnego zapachu drzewno-kwiatowego, co stanowi sprzeczność pojęć. W tym dynamicznym i nowoczesnym zapachu użytkownik odkrywa wewnętrzną dwoistość, ciągłe napięcie między różnymi elementami i mariaż przeciwieństw. I jako taki zapach ten stanowi olfaktoryczny portret wielowarstwowej idei kobiecości.

NUTY CALVIN KLEIN WOMEN:

NUTA GŁOWY: eukaliptus

NUTA SERCA: kwiat pomarańczy

NUTA GŁĘBI: drewno cedru alaskańskiego.

 

AMBASADORKI CALVIN KLEIN WOMEN

Ponieważ już nazwa zapachu zapowiada więcej niż jedną kobietę, jego ambasadorką nie mogła zostać tylko jedna osoba. Twarzami CALVN KLEIN WOMEN zostały w roli głównej dwie aktorki afirmujące bohaterki współczesnej kultury, za którymi stoją kolejne dwie gwiazdy, będące legendarnymi bohaterkami przeszłych pokoleń.

 Dwie główne role kobiece zagrały Lupita Nyong`o oraz Saoirse Ronan.

 

LUPITA NYONG’O: „Potrzeba więcej niż jednej osoby, aby powstała indywidualność.”

SAOIRSE RONAN: „Możesz być każdą kobietą, jaką tylko zechcesz być.”

#IAMWOMEN

 

KAMPANIA REKLAMOWA CALVIN KLEIN WOMEN

Kampania reklamowa CALVIN KLEIN WOMEN, stworzona z udziałem kobiet w roli głównej, oręduje za legendarnymi bohaterkami przeszłych pokoleń i afirmuje bohaterki współczesnej kultury.

Kampania CALVIN KLEIN WOMEN stworzona została przez Lloyd & Co. we współpracy z artystką Anne Collier, której charakterystyczne dzieła sztuki fotograficznej pojawiają się zarówno na opakowaniu zewnętrznym, jak i na flakonie.

Nagradzane aktorki i głosy swojego pokolenia – obie kobiety są powszechnie uznawane za osoby obdarzone wyjątkowym talentem, które cechuje kreatywność, inteligencja i siła charakteru. Są postaciami, do których aspirują i które inspirują kobiety z całego świata. Zarówno Nyong'o, jak i Ronan występują w kampanii CALVIN KLEIN WOMEN na kilku niesamowitych i bezpośrednich portretach Collier, które jednocześnie prowokują i zapraszają obserwatora do świata CALVIN KLEIN.

Te inspirujące kobiety wybrały z kolei postacie z przeszłości, które je zainspirowały - ikony kobiecości, które jako twórczynie i kobiety ukształtowały ich tożsamość.

W odzwierciedleniu twórczości Collier, która wybiera zaskakujące zestawienia, pozwalające zgłębiać między obrazami wzajemne relacje i implikowane narracje, kampania prezentuje tryptyk zdjęć przedstawiających te aktorki porównywane z legendarnymi postaciami kobiet, wybranych przez nie jako osoby, które je zainspirowały i odmieniły. Są nimi Eartha Kitt i Katharine Hepburn oraz Sissy Spacek i Nina Simone.Ambasadorki CALVIN KLEIN WOMEN: Lupita Nyong`o i Saoirse Ronan (fot. materiały prasowe)

 

FLAKON CALVIN KLEIN WOMEN

Flakon i opakowanie zewnętrzne CALVIN KLEIN WOMEN to hybryda, która wyraża kreatywną tożsamość marki CALVIN KLEIN według Rafa Simonsa. Praca Simonsa konsekwentnie przekracza granice między światem sztuki i mody, a tu dodano jeszcze język klasycznej perfumerii.

Flakon zapachu, stworzony przez Suzanne Dalton we współpracy z Anne Collier, przepełnia ponadczasowa kobiecość. Flakon z masywnego szkła ma ergonomicznie zaokrąglony kształt oraz srebrny pierścień i pompkę, które nawiązują do tradycyjnych archetypów perfumiarstwa. Równocześnie zgłębia i burzy estetyczne kody, wyraża poszanowanie wobec tradycji i rzuca jej wyzwanie. Flakon konfrontuje te odniesienia do przeszłości nowym elementem: graficznym, ponadwymiarowym korkiem w kształcie dysku, który stanowi tło dla fotograficznego nadruku Anne Collier. Ten flakon niczym objet d’art zaciera granice między sztuką i modą, łączy wizualny język współczesnej fotografii z odwiecznymi wyobrażeniami na temat kobiecości. Odrzuca konformizm, przez co  kontynuuje tradycję łamania reguł i przekraczania granice, co jest synonimem marki CALVIN KLEIN.


 

SZATA GRAFICZNA CALVIN KLEIN WOMEN

Grafika na flakonie i opakowaniu zewnętrznym CALVIN KLEIN WOMEN to dzieło artystki Anne Collier. Ukazuje kobiece oko patrzące na świat. Przeobraża się w różnych inkarnacjach, stanowi kontrapunkt dla fascynacji Rafała Simonsa sztuką współczesną, jego transformację dzieł takich artystów jak Andy Warhol w projektach ubiorów. Tu dzieło Collier ukazano na okrągłym korku, który staje się obiektem sztuki, oraz na białym opakowaniu, które stanowi niekonwencjonalną ścianę galerii w miniaturze. W swojej pracy Collier roztrząsa zarówno akt patrzenia, jak również bycie oglądanym.

W swojej twórczości artystka zastanawia się, co to znaczy być kobietą i jak przedstawiano kobiety w sztuce, reklamie i mediach. Oko jest w pracy Collier powracającym motywem i jest ściśle powiązane z mechanizmami aparatu. Dla Collier oko to próg między naszym życiem wewnętrznym i zewnętrznym, między naszymi pragnieniami a realiami dnia codziennego. 

 

Zapach Calvin Klein Women dostępny w sprzedaży w perfumerii Douglas w cenach: 239 zł (30 ml), 339 zł (50 ml) i 429 zł (100 ml).

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: zapach | Raf Simons | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły