PL / EN
3. EDYCJA WARSAW FASHION FILM FESTIVAL – JAKIE FILMY WARTO ZOBACZYĆ?

3. EDYCJA WARSAW FASHION FILM FESTIVAL – JAKIE FILMY WARTO ZOBACZYĆ?

Wielkimi krokami zbliża się 3. edycja Warsaw Fashion Film Festival. Jakie filmy pojawią się w programie wydarzenia? Sprawdźcie!

Warsaw Fashion Film Festival został w całości poświęcony zjawisku filmu modowego. W Polsce jest to pierwszy tego rodzaju projekt, który skupił całe swoje zainteresowanie na powyższej tematyce. Przy okazji kolejnej, trzeciej już edycji wydarzenia, będziecie mieli okazję zobaczyć jedne z najważniejszych i najciekawszych produkcji, wśród których znalazły się zarówno pełnometrażowe dokumenty, jak i krótkie etiudy filmowe.

 

W tegorocznym programie festiwalu znalazł się długo wyczekiwany przez nas „Mademoiselle C”, film dokumentalny w reżyserii Fabiena Constanta, poświęcony jednej z najważniejszych osobowości świata mody, byłej redaktor naczelnej Vogue ParisCarine Roitfeld. Dokument, który miał swoją oficjalną premierę na Festiwalu w Cannes, a 11 września zeszłego roku trafił do większości zagranicznych kin, tym razem zostanie również zaprezentowany na polskim ekranie.

 

Kolejnym wartym uwagi filmem jest „Bill Cunningham New York” Richarda Pressa, dokument poświęcony postaci znanego dziennikarza i fotografa The Times Style. To właśnie on, na łamach New York Times, prezentował zdjęcia stylowych nowojorczyków. Jego zdjęcia stanowią nie tylko ciekawy portret dawnej socjety, ale również wpisują się w charakter fotografii dokumentującej modę uliczną.

 

W programie festiwalu znajdzie się również produkcja HBO„Zachować piękno” („About Face: The Supermodels, Then and Now”) w reżyserii Timothy Greenfield-Sandersa. Film porusza dyskusję na temat istoty piękna oraz zastanawia się nad tym, co tak naprawdę je definiuje. Portretuje on postaci znanych kobiet, wśród których pojawiły się byłe supermodelki: Izabella Rossellini, Christie Brinkley, Marisa Berenson, China Machado, Beverly Johnson, Carmen Dell'Orefice, Paulina Porizkovą, Jerry Hall i Christy Turlington.

 

Wyżej wymienione filmy pojawiły się w oficjalnym programie Warsaw Fashion Film Festival i zostaną zaprezentowane w warszawskim Multikinie na ulicy Złotej 59. Natomiast pokazy filmów niekomercyjnych odbędą się na Mysiej 3, gdzie będzie można zobaczyć m.in. „Models: The Film” w reżyserii Petera Lindbergha, produkcję z 1991 roku, prezentującą ówczesne gwiazdy światowych wybiegów, takich jak: Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Tatjana Patitz i Stephanie Seymour.

 

Filmem przedstawiającym sylwetkę Lindbergha, jest z kolei „Carnet de Route” (2001) w reżyserii Jean-Michella Vecchiet. Dokument opowiada historię jednego z najważniejszych fotografów mody, którego prace niejednokrotnie pojawiały się na łamach najbardziej prestiżowych magazynów, takich jak m.in. Vanity Fair, Vogue czy Harper’s Bazar.

 

Warsaw Fashion Festival rozpocznie się już 4 marca. My nie możemy się doczekać!

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: 3. edycja Warsaw Fashion Film Festival | Warsaw Fashion Film Festival | Bill Cunningham | Mademoiselle C | Carine Roitfeld | Warsaw Fashion Film Festival filmy | Warsaw Fashion Film Festival program |

podobne artykuły