PL / EN
25 PYTAŃ DO... ROMA GĄSIOROWSKA

25 PYTAŃ DO... ROMA GĄSIOROWSKA

Znamy ją głównie z ról filmowych, ale to tylko część aktywności polskiej aktorki. Przekonajcie się sami!

Roma Gąsiorowska - aktorka, coacherka, projektantka, bizneswoman, nauczycielka, wegetarianka, matka. Urodzona w Bydgoszczy w 1981 r. Już od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem. W liceum występowała w teatrze plastycznym. W 2005 roku ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Za rolę w dyplomowym przedstawieniu otrzymała nagrodę dla młodego aktora na XLV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Od wielu lat współpracuje z warszawskim Teatrem Rozmaitości. Na ekranie zadebiutowała w filmie Jerzego Stuhra "Pogoda na jutro". Dziś na swoim koncie ma ponad trzydzieści ról filmowych, m.in.: "Jestem twój", "Zero", "Listy do M.", "Wojna polska-ruska", "Futro", "Ki" czy "Sala samobójców" oraz realizacje serialowe: "Pitbull", "Londyńczycy", "Sama słodycz" czy "Bodo". Projektuje ubrania pod marką "Stara Bardzo". Założycielka i wykładowczyni warszawskiej szkoły aktorskiej aktoRstudio.

 

1. TWÓJ ZAWÓD… Aktorka teatralna i filmowa, projektantka, performerka, stylistka, coach, założycielka aktoRstudio i ART HOUSE. Dyrektor Artystyczny W-Arte.

 

2. PRZEŁOMOWY MOMENT W KARIERZE… Pięć ostatnich lat: założenie szkoły aktorskiej, występ w filmie Ki i ostatni rok - projekt w-arte.

 

3. JAK WYGLĄDA TWÓJ TYPOWY DZIEŃ? Poranki spędzam z dziećmi, następnie jadę na próby i spotkania, sesje zdjęciowe, plany filmowe, piszę scenariusze, montuję filmy. Prowadzę warsztaty, planuję repertuar wydarzeń do końca roku… W zależności od aktualnych priorytetowych spraw. Mam mało wolnego czasu, ale gdy tylko znajdzie się trochę, staram się spędzać go z rodziną.

 

4. TWOJE NAJBLIŻSZE PLANY… Rozwój platformy edukacyjno-artystycznej w-arte. To mój autorski pomysł, którym jest miejsce promujące polską kulturę, sztukę i modę. Organizowane będą w nim spotkania, pokazy, performensy, koncerty. Zawsze inspirowała mnie Fabryka Andy’ego Warhola - miejsce spotkań dla artystów, ale i swoista scena, gdzie trwał nieustanny performance.

 

5. W JAKIM MIEJSCU CHCIAŁABYŚ BYĆ ZA 5 LAT? Chciałabym,żeby Warszawa pokochała, to, co wymyśliłam dla niej. Następny krok to Berlin, Londyn, Nowy Jork…

 

6. NAJLEPIEJ PRACUJE MI SIĘ, GDY… Mam dużą umiejętność skupiania się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, ale czasem potrzebuję odizolować się od ludzi.

 

7. KIM CHCIAŁAŚ ZOSTAĆ JAK BYŁAŚ MAŁA? Aktorką.

 

8. CO CIĘ MOTYWUJE? Wyznaczam sobie cele i realizuję marzenia. Motywuje mnie, kiedy dostaję feedback, że to ma sens.

 

9. CO NAJBARDZIEJ CENISZ U INNYCH? Szczerość, konsekwencję, oryginalność i odwagę, potencjał rozwoju, pogodę ducha.

 

10. Z KIM ZAMIENIŁABYŚ SIĘ ŻYCIEM NA JEDEN DZIEŃ? Z Madonną :). Chciałabym zagrać koncert takiej klasy.

 

11. GŁÓWNA CECHA CHARAKTERU TO… Kreatywność i konsekwencja.

 

12. NAJWIĘKSZA WADA I ZALETA… Wada: nieumiejętność jasno stawiania granic. Zaleta: ufność i otwartość na nowe.

 

13. TWÓJ IDOL Z DZIECIŃSTWA… Andy Warhol.

 

14. ULUBIONE MIEJSCE NA ZIEMI… Jeszcze nie odkryłam.

 

15. CO ZABRAŁABYŚ ZE SOBĄ NA BEZLUDNĄ WYSPĘ (3 RZECZY)? Moją rodzinę, internet i laptop, żebym mogła pracować.

 

16. CZY JEST COŚ, CO CIĘ WYPROWADZA Z RÓWNOWAGI? Jestem dosyć stabilna emocjonalnie i raczej ciężko wyprowadzić mnie z równowagi, nie jedno w życiu przeszłam. Jestem też dosyć elastyczna - kiedy mnie coś zaskakuje, nie wychodzę z pionu. Zdarzają się sytuacje, kiedy nie mogę się przebić przez czyjś opór i jeśli mam rację, to cisnę, dopóki kogoś nie przekonam. Potrafię wtedy wejść w dosyć skrajne emocje, ale nie lubię tego.

 

 17. SŁOWA, KTÓRYCH NADUŻYWASZ… Po prostu.

 

18. TWOJA ULUBIONA KSIĄŻKA… Nie mam jednej ulubionej.

 

19. ULUBIONA RZECZ W SZAFIE… Nie mam jednej ulubionej.

 

20. CZEGO NIGDY NIE ZAŁOŻYSZ? Wielu rzeczy nigdy nie założę prywatnie, ale jako aktorka zdarza mi się.

 

21. Z KIM ZAMIENIŁABYŚ SIĘ NA GARDEROBĘ? Wiele jest takich osób.

 

22. NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCA OSOBOWOŚĆ W ŚWIECIE MODY… Nie potrafię wybrać jednej.

 

23. JAK BRZMI TWOJE MOTTO? Nie ma rzeczy niemożliwych jeśli jesteś konsekwentny.

 

24. OBECNY STAN TWOJEGO UMYSŁU… W tej chwili jestem na sesji okładkowej do magazynu, robię zdjęcia na Instagram, filmy na Snapchat, odpowiadam na pytania, dopilnowuje szczegóły dotyczące jutrzejszego eventu - otwarcia w-arte, umawiam wywiady i spotkania... Dzwonię w przerwie do dzieci, które są chore i martwię się, że mnie nie ma w domu. Jestem przeziębiona, niewyspana i głodna, ale szczęśliwa. Kocham to, co robię, realizuję swoje pasje, czuję się bezpiecznie i mam w głowie spokój.

 

25. JAK PODSUMOWUJESZ 2015 ROK? Dużo zmian.

 

Odsyłamy również do pozostałych kwestionariuszy inspirujących osobowości TUTAJ!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Roma Gąsiorowska | Roma Gąsiorowska wywiad | aktorka Roma Gąsiorowska | Roma Gąsiorowska 2016 |

podobne artykuły