PL / EN
14 PYTAŃ DO… SEBASTIAN BRYKS

14 PYTAŃ DO… SEBASTIAN BRYKS

Strateg reklamy, bloger, influencer – poznajcie Sebastiana! 

 

Sebastian Bryks – strateg w agencji reklamowej, autor bloga marketingowego Bryks.it. Sam o sobie pisze: „Lubię dobrą reklamę, minimalistyczny design, smaczne jedzenie i długie podróże. Na mieście mówią, że typowy millenials. Ja mówię typowy Seba”. Poznajcie go bliżej w naszym kwestionariuszu!

 

Twój zawód

Strateg w agencji reklamowej oraz bloger marketingowy

 

Przełomowy moment w karierze (lub przełom, na który czekasz)

Moment kiedy zacząłem pracować w dużej, międzynarodowej agencji i dostałem możliwość planowania komunikacji dla takich fajnych marek jak np. Ballantine’s.

 

Twoje typowe 24 godziny

Wstaje wcześnie rano i idę na siłownię. Potem szybko przemieszczam się do pracy i w zależności – albo pracuje nad strategią dla jakiejś marki lub jadę do klientów prezentować swoje pomysły. Po pracy zawsze staram się wyjść gdzieś z przyjaciółmi lub znajomymi na miasto. Uwielbiam odkrywać nowe knajpy i kawiarnie, więc zawsze staramy się wybrać inne, ciekawe miejsca warte zobaczenia ;)

 

Co Cię motywuje

Motywują mnie historie innych. Nieważne czy to inspirujące rozmowy ze znajomymi przy kawie, czy przeczytany w pośpiechu wywiad w metrze na smartfonie – z dobrze opowiedzianych ludzkich historii można czerpać masę motywacji.
Dlatego staram się też czytać biografie ludzi, którzy odnieśli sukces. Można dostać naprawdę dużego, pozytywnego kopa do działania, kiedy dowiadujesz się ile oni musieli przeszkód pokonać na swojej drodze, aby być tam gdzie są teraz.

 

Co cenisz u innych i co Ci imponuje

Imponują mi ludzie, którzy są dobrze zorganizowani. Sam mam czasem problemy z tym, aby ogarnąć wszystkie moje obowiązki w tych 24 godzinach. Wiem, wiem… jest to możliwe, tylko trzeba nad tym pracować. Wierzę w to, że osoby, które są dobrze zorganizowane i konsekwentnie dążą do swoich celów mają większe szanse na sukces.

 

Ulubiona postać związana z modą

Zdecydowanie Anna Wintour hahaha :) Po prostu uwielbiam te wszystkie memy z nią w roli głównej! Jej charyzma i postawa sprawia, że nie da się obok niej przejść obojętnie. Oczywiście, że mam również inne osoby, które cenie w świecie mody, ale pytanie padło o „ulubioną” :)

 

Ważna książka

Jest ich wiele, ale na pewno warto wspomnieć o „O reklamie” D. Ogilvy’ego. Czytałem ją kiedy dopiero myślałem o karierze w branży reklamowej. Była to dla mnie dość ważna lektura, która przybliżyła mi ten specyficzny, marketingowy świat ;)

 

Czym jest dla ciebie styl

Zdecydowanie styl i poczucie smaku to coś, z czym się rodzisz i jest totalnie Twoje. Moda co chwilę się zmienia, ale to Twój styl jest stały i to za jego pośrednictwem weryfikujesz czy coś dla jest Ciebie ok czy nie.

Ponadto, styl jest bardzo ważny, bo to przez jego pryzmat ludzie postrzegają Ciebie. Umówmy się, że to jak się ubierasz i co sobą tym ubiorem reprezentujesz ma OGROMNE znaczenie. Tak jest niezmiennie od wieków.

 

Męskość to

Branie odpowiedzialność za swoje decyzje. Czasami trzeba zdjąć tę marynarkę, podwinąć rękawy koszuli i zetrzeć to mleko, które się rozlało (bo płakanie nad rozlanym mlekiem zdecydowanie nie jest męskie).

 

Twoje motto

Zawsze celuj w księżyc, bo nawet jeżeli się nie uda, to i tak będziesz pośród gwiazd

 

Ulubiona marka/projektant

Commes des Garcons

 

Sukces to 

Sukces nie jedno ma imię. Dla każdego będzie to coś innego. Dla jednych sukcesem jest wstanie rano z łóżka i nie spóźnienie się do pracy, a dla innych odebranie nominacji do Oscara.

Sukces to po prostu osiągnięcie swojego mniejszego bądź większego celu.

 

Twój autorytet

Moja mama haha :) Serio, warto je docenić. Każdy z nas ma tylko jedną. Pewnie nie raz wiele poświęciła, abyśmy mogli być tu, gdzie jesteśmy teraz.

Lubię szukać autorytetów w ludziach, którzy mnie otaczają i są blisko mnie. Bo zawsze lepiej porozmawiać ze swoim autorytetem i się poradzić, niż patrzeć się tylko na jego plakat w pokoju.

 

Twój cel, ambicja, marzenie

Chcę dużo podróżować i cieszyć się życiem. Brzmi banalnie, ale jakie to musi być fajne! 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Sebastian Bryks | blog | wywiad |

podobne artykuły