Logotyp serwisu lamode.info
13 PYTAŃ DO… ŁUKASZ BARTYZEL

13 PYTAŃ DO… ŁUKASZ BARTYZEL

„Możliwość uchwycenia tego, co widzę i jak to widzę, sprawia, że czuję się szczęśliwy".

Łukasz Bartyzel to polski fotograf mody i portretu z 8-letnim doświadczeniem w zawodzie. Swoją przygodę rozpoczął jako nastolatek od zdjęć o tematyce sportowej. Fotografował kolegów podczas jazdy na deskorolce i ta pasja, przejęta częściowo po tacie, sprawiła, że rozwijał się właśnie w tym kierunku. Od dwóch lat, Łukasz aktywnie działa w Warszawie. W jego pracach możemy dostrzec zamiłowanie do architektury i mody ulicznej, a także minimalizmu i niezwykłe wyczucie estetyczne. Prace Łukasza były publikowane w: Elegant Magazine, Papercut Magazine, Vulkan Magazine, Ellements Magazine czy na łamach polskiego Varsovie Magazine i Vers-24. My niebawem także zaprezentujemy efekty kolaboracji Lamode.info z Łukaszem Bartyzelem, a dzisiaj przestawiamy Wam jego osobę wraz z inspirującym portfolio.

Twój zawód: Fotograf.

Fotografia to dla mnie: Rodzaj uzależnienia. Robię zdjęcia w każdej sytuacji - nieważne czy jest to sesja, którą planowałem od kilku tygodni czy spacer w wolnej chwili. Możliwość uchwycenia tego, co widzę i jak to widzę, sprawia, że czuję się szczęśliwy.

Przełomowy moment w karierze (lub przełom, na który czekasz):  Ciężko rozpoznać ten przełom. Myślę, że każda dobra decyzja może mieć znaczący wpływ na to, co robimy. Może to był moment, kiedy przeprowadziłem się do Warszawy, a może będzie to ten wywiad?

Twoje typowe 24 godziny: Pobudka o 6 rano, poranna kawa i praca przy komputerze. Retusze, odpowiadanie na e-maile, organizowanie social media, czyli coś co zwykle zajmuje mi większą część dnia. Po południu wybieram się na rower, jeżeli nie gonią mnie terminy. Wieczór staram się spędzić z moją dziewczyną.

Co Cię motywuje: Jestem osobą zawziętą. Zwykle sam siebie motywuję, przeglądam swoje portfolio i zastanawiam się, czego mi brakuje. Z sesji na sesję, staram się sobie udowodnić, że potrafię zrobić coś lepiej.

Łukasz Bartyzel - sesja zdjęciowa dla Elements Magazine

Co cenisz u innych i co Ci imponuje: Cenię profesjonalizm, rzetelność i umiejętność dostosowania się do sytuacji.

Imponują mi: Twarde charaktery, które mimo przeciwności losu, potrafią osiągać swoje cele.

Ulubiona postać związana z modą: Zdecydowanie Grace Coddington. Ewidentnie zna się na rzeczy. Każda sesja, przy której pracowała była genialna. Szczególnie lubię sesje, które robiła ze Stevenem Meiselem.

Czym jest dla Ciebie styl w fotografii: U osób z dużym doświadczeniem jest to suma wielu czynników, takich jak chociażby upodobania, nawyki, workflow czy też sposób współpracy z zespołem. Styl może być wizytówką, ale również przekleństwem. To ciągła walka z samym sobą, by nie być powtarzalnym, by zaskakiwać i robić coś nowego.

Łukasz Bartyzel x Varsovie Magazine - edytorial, marzec 2019

Minimalizm to: Przedstawienie tematu w jak najprostszy sposób. Uważam, że „mniej znaczy więcej”.

Ulubiona marka/projektant: Alexander McQueen. Według mnie był wspaniałym projektantem, perfekcjonistą, nie bał się łamać zasad, ciągle zaskakiwał.

Sukces to: Radość z życia, możliwość realizacji projektów dla dużych np. magazynów i marek. Współpraca z najlepszymi.

Twój autorytet: Nie mam jednego autorytetu. Nikt nie jest idealny. Cenię rożne osoby  za poszczególne cechy.

Twój cel, ambicja, marzenie: Własne studio fotograficzne w Nowym Jorku.

tagi: Łukasz Bartyzel | fotografia | historia mody |

podobne artykuły