Logotyp serwisu lamode.info
Znamy datę premiery serialu o Christianie Diorze. “To historia, która nie została jeszcze opowiedziana”

Znamy datę premiery serialu o Christianie Diorze. “To historia, która nie została jeszcze opowiedziana”

Apple TV nie zwalnia tempa. Platforma zapowiedziała premierę serialu The New Look o Christianie Diorze. Co o niej wiemy?

Spis treści

1. The New Look - kiedy na Apple TV?

2. The New Look - o czym będzie serial?

The New Look - kiedy na Apple TV?

Apple TV zapowiedziało nowy serial dramatyczny The New Look ze zdobywcą nagrody Emmy - Benem Mendelsohnem w roli Christiana Diora i zdobywczynią Oscara - Juliette Binoche w roli Coco Chanel. Wyczekiwany 10-odcinkowy serial w reżyserii Todda A. Kesslera zadebiutuje na całym świecie w środę, 14 lutego 2024 r. trzema odcinkami, a następnie co środę, aż do kwietnia, będzie emitowanych siedem kolejnych odcinków.

Jak podaje Apple TV w serialu wystąpią także: Michael Carter (Maurice Dior), Maisie Williams (Catherine Dior) i John Malkovich jako projektant Lucien Lelong, a także inne znaczące postacie z początków istnienia domu mody Dior. 

The New Look - o czym będzie serial?

Według oficjalnej informacji prasowej The New Look ma na celu zaoferowanie widzom świeżego wglądu w karierę Christiana Diora: „To historia, która nie została jeszcze opowiedziana” – mówi producent wykonawczy, scenarzysta i reżyser Todd A. Kessler. 

Serial śledzi karierę modowego giganta podczas II wojny światowej i koncentruje się na jego rywalizacji z Coco Chanel, które luźne sylwetki i casualowe podejście do mody kontrastowały w tamtym okresię z mocno podkreślona talią Christiana Diora. The New Look poruszy zarówno aspekty biznesowe, jak i prywatne, które dzieliły tę dwójkę. Coco Chanel na początku wojny została agentką nazistowskiego wywiadu, podczas gdy rodzona siostra Christiana Diora - Catherine, została aresztowana i torturowana w obozie koncentracyjnym za pracę we francuskim ruchu oporu. 

Będziecie chcieli go obejrzeć?

Przeczytaj też: Powstanie film biograficzny o Diorze! Wyreżysruje go Elsa Zylberstein

Zdjęcie główne: mat. prasowe Apple TV

tagi: Christian Dior | serial | Apple Tv | premiera |

podobne artykuły