Logotyp serwisu lamode.info
Zara otworzyła swoją pierwszą kawiarnie. Znajduje się w centrum handlowym

Zara otworzyła swoją pierwszą kawiarnie. Znajduje się w centrum handlowym

Czy otwieranie własnych przestrzeni gastronomicznych to kolejny trend wśród marek modowych? 

 

W lipcu jeden z flagowych butików Zary został zamknięte ze względu na konieczność przeorganizowania przestrzeni. W tym tygodniu Mall of The Emirates ponownie otworzyło butik z niespodzianką dla odwiedzających. To pierwsze miejsce na świecie, w którym znajduje się kawiarnia Zary.

Wystrój dubajskich centrów handlowych nie przypomina tych, które znamy z europejskich stolic. Butiki wyglądają niezwykle luksusowo (nawet te, które kategoryzujemy jako sklepy sieciowe z niskiej półki cenowej). Nowa odsłona Zary łącze surowość z zaawansowanym technologicznie visual merchandisingiem - w powiększonej przestrzeni szare betonowe płyty zestawiono z eleganckim ściennym oświetleniem, sufitowymi wyświetlaczami i przestrzenią dedykowaną dla artystów. Uwadze turystów nie umknie także kawiarnia Zara Collective, która jest inicjatywą związaną z sekcją Zara Home.

Zobacz też: MICHELIN OCENIA BRANŻĘ HOTELARSKĄ. W PRZEWODNIKU WYRÓŻNIONO AŻ 32 POLSKIE LOKALIZACJE

Zara Collective oferuje oświadczenie związane z wypiciem kawy i herbaty przygotowanej przez baristów marki, ale także możliwość spędzenia czasu w przestrzeni wypełnionej meblami i akcesoriami z działu Zara Home. Dzięki temu odwiedzający mają szansę nie tylko przymierzyć i zakupić odzież z oferty zakupy odzieży, ale przetestować produkty marki z zakresu artykułów do domu - to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na miejsca, które łączą zakupy z doświadczeniem społecznym. Podobnego zabiegu dokonały już firmy jak m.in. Boss, Dior, Louis Vuitton czy Jimmy Choo. Pierwsze relacje z wnętrza kawiarni Zara pojawiły się już na TikToku.

Przeczytaj też: RESTAURACJE OTWARTE PRZEZ SŁYNNE DOMY MODY. TE MIEJSCE TRZEBA ZOBACZYĆ!

Zdjęcie główne: Instagram @maria.barbasan

tagi: kawiarnie | Dubaj | ZARA |

podobne artykuły