Logotyp serwisu lamode.info
Restauracje otwarte przez słynne domy mody. Te miejsce trzeba zobaczyć!

Restauracje otwarte przez słynne domy mody. Te miejsce trzeba zobaczyć!

Gucci, Prada i Versace to nie tylko jedne z najważniejszych luksusowych marek modowych, ale też brandy, za którymi kryją się luksusowe restauracje.

Spis treści

1. Restauracja marki modowej: Gucci - Osteria

2. Kawiarnia domu mody: Prada - Bar Luce

3. Luksusowe jedzenie w Dubaju: Versace - Vanitas

4. Gdzie zjeść w Osace? Sugalabo V Louis Vuitton

Niektórzy projektanci wyznają zasadę: „Przez żołądek do serca”. Wiedzą też, że moda i kuchnia to bardzo pokrewne dziedziny, w których mistrzostwo podobnie oddziałuje na klientów-gości. Nic więc dziwnego, że w swoim menu największe domy mody mają również restauracje. Zobaczcie, które z nich warto odwiedzić jak najszybciej.

Zobacz także: Kosmetyczne pamiątki z podróży. Jakie marki beauty kupić za granicą?

Restauracja marki modowej: Gucci - Osteria

Ekscentryczny wystrój inspirowany DNA Gucci i świetne menu, opracowane zgodnie z kuchnią sezonową przez samego Massimo Botturę. To wystarczyło, by flagowa restauracja włoskiego domu mody - Osteria - była strzałem w dziesiątkę. Regularnie zaglądają do niej gwiazdy, stali klienci Gucci oraz turyści, którzy przy okazji zwiedzania Florencji postanawiają wstąpić tutaj na „kolację życia” (a przynajmniej, żeby wypić espresso i kupić herbatniki w designerskiej blaszanej puszce). Gucci Osteria to jednak coś więcej niż jedzenie: w restauracji organizowane są specjalne wydarzenia, jak na przykład kolacje z cenionymi szefami kuchni, degustacje, wycieczki po toskańskich winnicach czy ekskluzywne lekcje gotowania. „W Gucci Osteria nie mamy ambicji bycia ogrodnikami; ani mieć dachu ani wiejskiego ogródka warzywnego. Podstawą mojej kuchni są oczywiście najlepsze toskańskie i włoskie produkty. Ale to, co mnie głęboko inspiruje, to światło i kolory; odcienie ochry i odcienie brązu ścian; historyczne pałace florenckie, które są symbolami tego unikalnego na skalę światową miasta sztuki i kultury, z którym wizualnie obcuję na co dzień” podkreśla szefowa kuchni, Karime Lopez. Restauracja Gucci Osteria okazała się takim sukcesem, że otworzyły się już jej cztery lokale - nie tylko we Florencji we Włoszech, ale też w Beverly Hills w USA, w Tokio w Japonii oraz w Seulu w Korei.

Adres: P.za della Signoria, 10, Florencja

Czytaj: Gdzie na masaż w Warszawie? 5 miejsc, w których się zrelaksujesz

Kawiarnia domu mody: Prada - Bar Luce

Lada w kolorze czekoladowego drewna i mrożonej matchy, sufit układający się w fale, żyrandole w kształcie świetlistych kul, krzesła z różowym obiciem, vintage automaty do gier i szafa grająca. Brzmi jak opis scenerii jednego z filmów Wesa Andersona? Słusznie. Bar Luce, czyli oficjalna kawiarnia Prada, która znajduje się w mieszczącym się w Mediolanie Fondazione Prada, została opracowana w 2015 roku przez słynnego reżysera.

„Podejście, którego obrałem do zaprojektowania tej kawiarni, jest dokładnie odwrotne niż zwykle stosuję przy scenografii do moich filmów. Starałem się, aby był to bar, do którego chciałbyś chodzić pięć razy w tygodniu. Kiedy byłem bardzo młody, chciałem zostać architektem, a ta szansa, by udawać prawdziwego architekta, jest spełnieniem dziecięcej fantazji!” opowiadał Anderson w jednym z wywiadów. Do klimatycznego Baru Luce, który puszcza oko w stronę przełomu lat 50. i 60. XX wieku, podczas Milan Fashion Week zaglądają więc projektanci, modelki, influencerzy i buyerzy. Po to, by między pokazami spróbować słodkich wypieków i wypić kawę z pianką.

Adres: Largo Isarco 2, Via Orobia, Mediolan.

Luksusowe jedzenie w Dubaju: Versace - Vanitas

Restauracja Vanitas w Palazzo Versace Dubai mieści się nad zapierającą dech w piersiach Zatoką Dubajską. Jest dokładnie taka, jak Versace: pełna przepychu, maksymalnie luksusowa, odważna, ekstrawagancka. We wnętrzach ozdobionych sztukaterią w antycznym klimacie, którym towarzyszą malowidła nawiązujące do historii Starożytnego Rzymu, przeżyjecie wykwintne kulinarne doznania. Warto zdecydować się na dziewięciodaniowe menu degustacyjne lub wpaść na brunch i zostać jeszcze na kolację, by spróbować świeżych owoców morza oraz najlepszej jakości klasycznych dań kuchni włoskiej.

„Podstawową wartością Vanitas jest zachowanie wysokiego szacunku dla natury poprzez wykorzystanie każdego składnika produktów zgodnie z polityką zero waste, przy jednoczesnym dostarczaniu potraw najwyższej jakości” opowiadają szefowie kuchni. Bliźniacza restauracja - chociaż o bardziej oszczędnym wystroju - znajduje się w hotelu Palazzo Versace australijskim Gold Coast i figuruje jako jedna z ukochanych knajp Beyoncé oraz Paris Hilton. 

Adres: 94 Seaworld Dr, Main Beach, Gold Coast; Al Jaddaf, Jaddaf Waterfront, Dubai

Czytaj więcej: Najpiękniejsze winnice w Polsce. Te miejsca warto odwiedzić

Gdzie zjeść w Osace? Sugalabo V Louis Vuitton

Sugalabo V to restauracja działająca w Osace, Japonii spod szyldu domu mody Louis Vuitton. 

W menu tego miejsca można znaleźć dania autorstwa słynnego szefa kuchni Yosuke Sugi, protegowanego Joël'a Robuchon. Francuski kucharz ma na swoim koncie aż 32 gwiazdki Michelin, więc Sugi zdecydował zdobywał fach u bardzo inspirującego twórcy.

Lokal znajduje się w butiku flagowym Louis Vuitton w Osace i skupia się na wysmakowanym private dining na najwyższym poziomie. Posiłki zachwycają nie tylko wyrafinowanym smakiem, ale i wyjątkowym wyglądem oraz eleganckim sposobem podania. Natomiast wnętrza luksusowej restauracji zachwycają morskimi nawiązaniami.

Popisowe daniae tego miejsca to seria wykwitnych pralinek Le Chcolat V, dekorowanych monogramem LV.

Adres: 542-0085 Osaka, Japonia

Zdjęcie główne: Instagram.com/paulimata

tagi: domy mody | marki luksusowe | restauracje | podróże |

podobne artykuły