PL / EN
ZAPACH CHLOE – IDEALNY PREZENT DLA KAŻDEJ KOBIETY

ZAPACH CHLOE – IDEALNY PREZENT DLA KAŻDEJ KOBIETY

Każda kobieta pokocha tą elegancką kompozycję zapachową!

Jeżeli zastanawiacie się, co sprezentować kobiecie z okazji jej święta (lub też bez okazji!), pomyślcie o czymś wyjątkowym i zadajcie sobie pytania: co symbolizuje jej kobiecość oraz co doskonale wyrazi Wasze uczucia do niej. My znamy już odpowiedź i brzmi ona: Chloé!

 

 

 

 

 

HISTORIA I FILOZOFIA DOMU MODY CHLOE

 

Dom mody Chloé został założony w 1952 roku przez Gaby Aghion wraz z Jacquesem Lenoirem, a nazwa marki wzięła się od imienia przyjaciółki - Chloé Huysmans. Międzynarodową popularność firma zyskała w latach 70., kiedy to święcił triumfy dziewczęcy styl boho wpisujący się w DNA Chloé. Jego fankami stały się takie ikony, jak Grace Kelly, Brigitte Bardot czy Jackie Kennedy. Swoje kariery rozwijały pod szyldem marki topowe nazwiska branży, wśród których można wymienić Karla Lagerfela, Stellę McCartney czy Phoebe Philo. Obecną dyrektor kreatywną jest Clare Waight Keller.

 

DNA marki przez lata ewoluowało, ale obecna dyrektor kreatywna – Clare Waight Keller podkreśla swoje przywiązanie do filozofii samej założycielki. Wśród najważniejszych cech wyróżniających ducha Chloé można wymienić nonszalancję, wolność, niezależność, nowoczesność czy subtelną zmysłowość. Sylwetka rysowana przez twórców domu mody pozostaje taka sama od lat. Czy bliskie dla Was kobiety nie są właśnie takimi osobami?

 

 

KRÓLESTWO ZAPACHÓW CHLOE

 

Siedem lat temu francuska marka po raz pierwszy sięgnęła po różę, która stała się ikonicznym symbolem domu mody i bazą wszystkich perfum Chloé. Najpierw pojawiła się Chloé Eau de Parfum, potem l’Eau de Chloé, a kolejną propozycją była Roses de Chloé. W 2015 roku marka napisała kolejny rozdział w swojej wonnej historii, który opierał się o wariację na temat białej róży symbolizującą ponadczasową kobiecość. W końcu przyszedł również czas na miłosną historię pełną świeżości i zmysłowości pt. Love Story. Fanki kwiatowych kompozycji mają w czym wybierać - bez wątpienia dopasujecie rodzaj zapachu do upodobań każdej kobiety!

 

 

Dree Hemingway, ambasadorka Chloe (fot. materiały prasowe)

 

ZAPACH CHLOE

  

Oto wspomniana wariacja wokół białej róży autorstwa Michela Almairaca. Dla Chloé Eau de Toilette to delikatność jest synonimem elegancji, dlatego nowe perfumy czerpią z bogactwa swoich poprzedniczek. Już od pierwszych nut wyróżniają je jednak wyjątkowa świeżość i łagodniejsze oblicze. Kreatorzy ułożyli wokół kompozycji wyjątkowy bukiet, dodając bergamotkę, która nadaje zapachowi osobliwości oraz świeży akcent w postaci fuzji magnolii i gardenii. Na koniec pąki białej róży, rozkwitające w kroplach porannej rosy, zostały zmieszane z aksamitnym piżmem, które nadało całości niesamowitej miękkości.

 

Na szczególną uwagę zasługuje również otoczka zapachu, czyli flakon inspirowany lekką bluzką Chloe. Butelkę wykonano ze szkła z czystego jak kryształ białego piasku i ozdabia ją jedwabna wstążka mająca przypominać płatek róży oraz srebrny pierścień. Jej fanką jest m.in. Anja Rubik: „Uwielbiam ten flakon, jest w nim element męski, ale wstążka daje wrażenie delikatności” – przyznała polska topmodelka. Nie mamy wątpliwości, że jego wielbicielkami staną się również Wasze bliskie osoby!

 

Chloé Eau de Toilette jest dostępna w trzech pojemnościach: 30 ml – 225 zł, 50 ml - 315 zł, 75 ml – 395 zł. Aby zapoznać się z zapachem jeszcze bliżej, zapraszamy do sieci perfumerii Douglas oraz Sephora, gdzie konsultanci pomogą Wam dobrać idealny prezent!

 

My Little Chloes (fot. materiały prasowe)


 

MY LITTLE CHLOES

 

Dla fanek urodowych perełek, mamy też coś więcej – My Little Chloés. To tegoroczna edycja limitowana złożona z trzech mini zapachów o pojemnościach 20 ml. Codziennie w zależności od potrzeb i humoru, możecie perfumować się innym kieszonkowym produktem, a praktyczna wielkość pozwala na komfortowe przechowywanie, nawet w małych kosmetyczkach i torebkach. W zestawie znalazły się miniaturowe flakoniki, które prezentują odmienne oblicze róży, ikonicznego kwiatu marki: Chloé Eau de PerfumeRoses de Chloé i Chloé edt. My Little Chloés są dostępne od kwietnia w perfumeriach Douglas, a w czerwcu pojawią się także w perfumeriach Sephora, w cenach 150 zł za każdy zapach. Polecamy! 

 

 


CHLOE GIRLS

 

Chloé Girls, bo takim mianem określa się dziewczyny utożsamiające ducha marki, są kobiece w nieoczywisty sposób, odrzucają sztuczność na rzecz naturalności i prostoty. Ubierają się szykownie, ale w nonszalancki, ponadczasowy sposób, a odzież ma wyrażać ich osobowość. Są nowoczesne i inteligentne oraz, co istotne, nie spoglądają w metrykę, ponieważ zawsze pozostają pełne energii i młode duchem. Do grona Chloe Girls należą ambasadorki marki, m.in. Anja Rubik, Clémence Poésy lub Dree Hemingway, ale też światowe fashionistki, np. Anna Dello Russo, Lena Perminova, Veronika Heilbrunner, Aymeline Valade, Chiara Ferragni i Florence Welch. 

 

 

  

Jedno jest pewne - dom mody Chloe tworzy dla kobiet takich, jakimi są Wasze Ukochane, Mamy, Babcie, Córki, Siostry czy Przyjaciółki, a one bez wątpienia kochają róże, są wielbicielkami pięknych zapachów i docenią taki podarunek, jakim może się stać Chloe. Zajrzyjcie do sklepów internetowych Douglas i Sephora lub odwiedźcie stacjonarne perfumerie w poszukiwaniu tego wyjątkowego prezentu!

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: zapachy | Chloe |

podobne artykuły