PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ZADBAJ O SWOJE PIĘKNO – BĄDŹ BELLA

ZADBAJ O SWOJE PIĘKNO – BĄDŹ BELLA

Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA proponuje rzetelne, skuteczne i profesjonalne zabiegi zarówno kosmetyczne, jak i lekarskie. Sprawdź!

Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA to nie tylko kameralne i sterylne wnętrze, przyjazna atmosfera, ale przede wszystkim, wykwalifikowany i współpracujący ze sobą od 15 lat zespół specjalistów oraz szeroka oferta zabiegów zarówno kosmetycznych, jak i lekarskich, z których każdy odbywa się pod czujnym okiem eksperta Dr Nauk Medycznych, Dermatologa i Certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej i właścicielki gabinetu, Magdaleny Łopuszyńskiej. Z uwagi na prestiż, każdemu pacjentowi stawiana jest dokładna diagnoza w celu ustalenia odpowiedniego programu leczenia, zarówno w domu, jak i długoterminowo w gabinecie.

 

Domeną Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA jest medycyna estetyczna, antystarzeniowa, autorskie programy leczenia trądziku, a także makijaż permanentny wykonywany osobiście przez dr Magdalenę Łopuszyńską.

 

 

LECZENIE TRĄDZIKU

 

Trądzik młodzieńczy jest chorobą, która dotyka aż 95% populacji między 10 a 35 rokiem życia. Może przebiegać w sposób łagodny lub burzliwy i trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Przyczyna jego powstawania jest złożona i ma podłoże genetyczne, dlatego leczenie nie do końca ma wpływ na efekty. Należy sobie uświadomić, że trądzik ma charakter objawowy a nie przyczynowy i należy go leczyć przewlekle tak długo, jak istnieje tendencja do powstawania zmian. Leki działają głównie na zmiany, które są w trakcie tworzenia, a nie na te już istniejące. Częstym błędem pacjentów jest zaprzestanie leczenia po uzyskaniu chwilowej poprawy lub stosowanie leków jedynie punktowo. By uzyskać zamierzone efekty, leki należy stosować systematycznie i ściśle według zaleceń lekarza, na całą skórę objętą procesem. W czasie kuracji nie można zapominać o odpowiedniej higienie skóry, nawilżaniu i stosowaniu, specjalnych dla skóry trądzikowej, filtrów przeciwsłonecznych.  

 

Co ważne, nie wolno zaczynać leczenia od kuracji hormonalnej, czyli od wizyty u ginekologa. Skórę zawsze powinien leczyć dermatolog – a jeśli stwierdzi, że należy brać pod uwagę czynnik hormonalny (1%pacjentów) – wówczas skieruje pacjenta do ginekologa.

 

Bardzo ważne jest również wykonywanie dostosowanych do danego trądziku i typu skóry zabiegów kosmetycznych, bez których leczenie farmakologiczne jest niewystarczające. Odpowiednie zabiegi dopasowane do danego pacjenta wzmocnią efekty leczenia i doprowadzą do szybszego ustąpienia blizn, przebarwień i innych powikłań po trądzikowych, a także zapobiegną powstawaniu nowych zmian.

 

W zależności od typu trądziku i jego nasilenia stosujemy tylko: leki zewnętrze (kwas azelainowy, retinole, nadlenek benzolilu, antybiotyki na bakterie tlenowe i beztlenowe), leki doustne (antybiotyki z grupy tetracyklin) i w najbardziej ciężkich i opornych trądzikach – reinoidy doustne (isotretinoina), które stanowią obecnie najbardziej skuteczną metodę walki z trądzikiem i łojotokiem. Leki trzeba stosować w terapiach złożonych, ponieważ wzmacnia to skuteczność i nie dochodzi zbyt szybko do lekooporności.

 

Obecnie w leczeniu trądziku dysponujemy także nową, alternatywną „bronią” – laserem ISOLAZ. Technika ta łączy podciśnienie, (które pomaga otworzyć zablokowane ujścia gruczołów łojowych i opróżnia je) z szerokopasmowym światłem, które walczy z ze stanem zapalnym i bakteriami.

 

Często w leczeniu łączymy wszystkie metody ze sobą lub jedna metoda następuje po drugiej w zależności od przebiegu i typu zmian. Zawsze jednak pamiętamy o higienie, zabiegach kosmetycznych i diecie, która polega głównie na ograniczeniu spożycia węglowodanów i fast foodów.

 

Na tym właśnie polega sztuka leczenia trądziku – wszyscy lekarze dysponują tymi samymi narzędziami i preparatami, ale tylko wybranym udaje się osiągnąć dobre efekty. 

 

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY

 

Makijaż permanentny to znakomite osiągnięcie medycyny estetycznej i kosmetologii, które pozwala kobiecie z dnia na dzień stać się piękniejszą, a efekty zabiegu utrzymują się przez kilka lat. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy w naturalny sposób podkreślić kolor i kontur czerwieni wargowej, przebieg brwi oraz linię rzęs. Możemy też skorygować tzn. powiększyć lub wyrównać symetrię ust, wydłużyć, poszerzyć lub zmienić kształt brwi oraz podkreślić kształt oczu.

 

Zabieg polega na wprowadzeniu naturalnego barwnika niealergizującego do warstwy podstawnej naskórka, przy pomocy bardzo precyzyjnego urządzenia. W naszym gabinecie stosujemy metodę LONG TIME LINER, która jest numerem 1 na świecie, a dr Łopuszyńska, wykonująca zabieg należy, jako jedna z nielicznych linergistek z całego świata, do towarzystwa ELLITE LONG TIME LINER. Są to osoby, które wykonują zabiegi minimum od 14 lat i biorą udział we wszystkich zagranicznych szkoleniach organizowanych przez firmę LONG TIME LINER, posiadającej świadectwo ISO w dziedzinie rozwoju i badań nad produkcją, obsłudze i logistyce. Firma otrzymała również liczne certyfikaty zgodności z wytycznymi UE i EWG oraz prestiżowy certyfikat jakości BfW za program szkoleniowy.

 

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu, widoczny kolor jest stosunkowo ciemny, jednak już w przeciągu tygodnia złuszcza się i uzyskuje właściwą barwę. Natomiast widoczny obrzęk, zwłaszcza w obrębie ust, znika po 2-3 dniach. Przed zabiegiem pacjent przyjmuje lek przeciw opryszczkowy Heviran. Makijaż permanentny ust wykonuje się w znieczuleniu stomatologicznym, natomiast brwi i kresek na oczach, w znieczuleniu miejscowym – z zastosowaniem kremu EMLA. Mniej więcej w 6-8 tygodni po zabiegu wykonywana jest korekta, podczas której dopracowuje się barwę, by pacjent był w pełni usatysfakcjonowany z efektu. 

 

Zabieg makijażu permanentnego może wykonać każdy, jeśli nie ma ku temu przeciwskazań. Podstawowe z nich to: ciąża i okres karmienia piersią, stany podgorączkowe, zmiany alergiczne i bakteryjne skóry (która ma być poddana zabiegowi), przyjmowanie sterydów i leków przeciwzakrzepowych, cukrzyca nieuregulowana oraz tendencje do powstawania bliznowców. Zabieg cieszy się szczególną popularnością u osób, które uprawiają sporty, często leżą w szpitalu, lubią intensywny makijaż, lecz po jego zmyciu czują się niekomfortowo. Makijaż jest wygodny także dla osób, które nie lubią się malować, a z racji wykonywanej pracy są do tego zobligowane, dla osób, które mają alergię na kosmetyki kolorowe, a także dla osób z zaburzeniami widzenia lub z upośledzoną ruchomością dłoni (po udarze, z chorobą Parkinsona). Zabieg ten jest również bardzo dobrym rozwiązaniem u osób po chemioterapii nowotworowej, kiedy to wypadają brwi i rzęsy. Dzięki tej metodzie kobieta, w trudnych dla siebie chwilach, może poczuć się bardziej komfortowo.

 

Ponieważ efekty zabiegu utrzymują się latami, bardzo ważne jest, aby makijaż permanentny wykonać u specjalisty z wieloletnim doświadczeniem, który wie jak podkreślić kształt czy dobrać właściwy kolor do wieku, czy typu kolorystycznego. Tylko prawidłowo wykonany zabieg, na który składa się dobre urządzenie i świetne barwniki, są gwarantem dobrego efektu i satysfakcji klienta.

 

 

SOFT FILLING

 

Jest to nowa metoda niechirurgicznego modelowania twarzy za pomocą kwasu hialuronowego i dzięki specjalnym tzw. kaniulom (igły miękkie). Lifting pozwala odzyskać utraconą, naturalną objętość tkanki podskórnej w obszarach, w których następuje jej zmniejszenie.

 

Miękki lifting wykonuje się za pomocą dwóch wkłuć: wykonanie otworu wstępnego, a następnie wprowadzenie miękkiej, tępo zakończonej kaniuli. Przy jej użyciu, lekarz wprowadza preparat wypełniający (niewidoczny i niewyczuwalny, najczęściej kwas hialuronowy) uzupełniając ubytki tkankowe powstałe na skutek procesów starzenia. Wchłaniający się wypełniacz zapewni również doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek i da efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Miękki lifting dedykowany jest przede wszystkim pacjentom, którzy poszukują bardzo naturalnych efektów korekcji przy jednoczesnym wykluczeniu możliwości działań niepożądanych, jak siniaki, obrzęk czy zaczerwienienia.

 

W ciągu kilku minut, bez znieczulenia, możemy leczyć duży obszar – modelujemy twarz lub dłonie. W czasie zabiegu nie pojawia się prawie w ogóle krwawienie, miękką i tępo zakończoną kaniulą nie uszkadzamy bowiem naczyń i nerwów. Osiągamy naturalny efekt korekcji i zapewniamy pacjentowi najwyższy komfort zabiegu. Po zabiegu SOFT FILLIG pacjent od razu może wrócić do pracy, a otoczenie zauważy tylko odświeżoną i bardziej napiętą skórę oraz promienny wygląd. Twarz po takim zabiegu wygląda młodziej, jest wypoczęta i bardzo naturalna.

 

 

Więcej informacji o zabiegach a także o ofercie Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA znajdziecie na www.bella-derm.pl/

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Bella | Bella | pielęgnacja | uroda |

podobne artykuły