Logotyp serwisu lamode.info
Z RÓZGĄ DO ŚLUBU – UNIKALNE KOMPOZYCJE KWIATOWE DLA MINIMALISTEK

Z RÓZGĄ DO ŚLUBU – UNIKALNE KOMPOZYCJE KWIATOWE DLA MINIMALISTEK

Trendsetterzy na polskim rynku ślubnym. 

Spis treści

1. Z RÓZGĄ DO ŚLUBU - KWIATOWE KOMPOZYCJE DLA PANNY MŁODEJ

2. Z RÓZGĄ DO ŚLUBU - POLSKA MARKA ZE SŁOWIAŃSKĄ TRADYCJĄ

3. Z RÓZGĄ DO ŚLUBU –  KOMPOZYCJE KWIATOWE NA PREZENT I JAKO OZDOBA

4. Z RÓZGĄ DO ŚLUBU – WIANKI MIRTOWE SYMBOLEM MIŁOŚCI

Do ślubu z rózgą zamiast bukietu? To powrót do słowiańskich korzeni w nowoczesnym wydaniu. Polska marka Z Rózgą do Ślubu proponuje pannom młodym, ceniącym wysublimowane piękno, własnoręcznie wykonane ozdoby na bazie papierowych kompozycji kwiatowych. Projekt pokochają miłośniczki idei slow fashion - dekoracje ślubne są wykonane z trwałego i ekologicznego materiału, czyli włoskiej krepiny, nawiązując do sztuki bibułkarstwa. Dzięki temu, że kompozycje kwiatowe mogą przysłużyć na lata, idea less waste doskonale wpisuje się w hasła zrównoważonej mody. Nas, polska marka zachwyciła zarówno swoją filozofią korespondującą z ekologicznym podejściem, jak i minimalistycznymi i abstrakcyjnymi projektami, przypominającymi o ludowym folklorze, który na nowo odczarowała Anna Rulecka, autorka konceptu z Rózgą do Ślubu. Odkryjcie wraz z Nią świat słowiańskich tradycji ślubnych!

Z RÓZGĄ DO ŚLUBU - KWIATOWE KOMPOZYCJE DLA PANNY MŁODEJ

Z Rózgą do Ślubu to projekt, w którym Rózga Weselna stała się główną inspiracją i swoistym obiektem kultu. Sięgając do słowiańskich korzeni, marka pokazuje nowe oblicze wybranego motywu oraz związanej z nim sztuki bibułkarstwa. Jest to alternatywa dla klasycznego bukietu ślubnego skierowana do nowoczesnej panny młodej, ceniącej wysublimowane i minimalistyczne formy. Unikatowe obiekty tzw. Rózgi wytwarzane są z naturalnych materiałów w sposób zrównoważony dla środowiska. Pełnią one nie tylko funkcję niepowtarzalnego bukietu ślubnego w duchu zero waste, lecz także osobistego amuletu towarzyszącego nam przez lata.

Z RÓZGĄ DO ŚLUBU - POLSKA MARKA ZE SŁOWIAŃSKĄ TRADYCJĄ

Obiekt Rózgi Weselnej stał się również pretekstem do stworzenia szerszej platformy poświęconej tradycjom związanym ze słowiańskimi obrzędami oraz pielęgnowania idei kobiecej wspólnotowości. „Marzy mi się, aby panny młode porzuciły bukiety na rzecz Rózgi i to z nią szły do ślubu. Moim pragnieniem jest, aby zawiązała się piękna społeczność #zrózgądoślubu. Nie tylko panien młodych, które będą wybierały Rózgę jako alternatywę dla klasycznego bukietu, ale wszystkich kobiet, dołączających do naszego wirtualnego kręgu” – czytamy na blogu.

Z Rózgą do Ślubu - kwiatowe kompozycje ręcznie wykonywane (fot. Zuzanna Szamocka)

Z RÓZGĄ DO ŚLUBU –  KOMPOZYCJE KWIATOWE NA PREZENT I JAKO OZDOBA

Kwiatowe, papierowe kompozycje Z Rózgą Do Ślubu sprawdzą się doskonale jako ozdoba na przyjęciu ślubnym oraz  prezent dla bliskiej osoby. Na przestrzeni wieków, kwiaty nie tylko cieszyły oko, ale były także sposobem przekazywania wyznań miłosnych. Każda jego odmiana ma swoje znaczenie podyktowane odmianą i kolorem.

Z Rózgą Do Ślubu - rózga ślubna zainspirowana słowiańską tradycją (fot. Zuzanna Szamocka)

Z RÓZGĄ DO ŚLUBU – WIANKI MIRTOWE SYMBOLEM MIŁOŚCI

Koło to figura doskonała, traktowana od zawsze w sposób wyjątkowy. Taką też formę przybrały wieńce, znane nam już od starożytności. W tradycji słowiańskiej, ozdabiano nimi głowy nowożeńców – na znak szczęścia, zdrowia i zwycięstwa. Dodawały sił i chroniły przed złymi mocami. Wianek mirtowy pojawił się więc w ofercie marki Z Rózgą Do Ślubu jako dekoracja wnętrza, upominek czy zwieńczenie stylizacji.

Czy wiecie, że mirt to słowiański symbol miłości i wierności, który odgrywał kiedyś istotną rolę w obrzędzie weselnym? „W przeddzień ślubu podczas tzw. Rózgowin (słowiańskiego wieczoru panieńskiego) wito z niego wianek dla panny młodej oraz Rózgę Weselną. W niektórych regionach Polski przystrajano nim welon i suknie ślubną. Z mirtu robiono również bukiety dla pana młodego, starosty oraz starościny. Moją interpretacją tej rośliny są gustowne, minimalistyczne gałązki wykonane ze włoskiej krepiny” – wyjaśnia Anna Rulecka, właścicielka marki Z Rózgą do Ślubu.

POLECAMY: MAX MARA - KOLEKCJA ŚLUBNA DLA WSPÓŁCZESNYCH PANIEN MŁODYCH 

Zapraszamy Was do świata słowiańskich bogiń, rytuałów i magii unikatowych przedmiotów, które zdobią stylizacje panien młodych. W galerii zdjęć prezentujemy ślubne kompozycje kwiatowe marki Z Rózgą do Ślubu.

tagi: ślub | Z Rózgą Do Ślubu | Anna Rulecka | wiosna lato 2019 | TRENDY |

podobne artykuły