PL / EN
WYJĄTKOWE WYRÓŻNIENIE

WYJĄTKOWE WYRÓŻNIENIE

Projektant Alexander McQueen pośmiertnie uhonorowany.

Alexander McQueen zostanie pośmiertnie uhonorowany za swój wkład i poświecenie dla mody. Projektant otrzyma nagrodę British Fashion Awards, którą we wcześniejszych latach otrzymali między innymi Stephen Jones, John Galliano i Vivienne Westwood. Wydarzenie uczci film przedstawiający największe dzieła McQueen’a, wyreżyserowany przez Nick’a Knight’a i z muzyką skomponowaną przez Bjork.

 

"Ten film to mój sposób na pokozanie kogoś kto był fenomenalny, kto zmienił moje życie. Miałem chęć, by przedstawić zarówno jasne jak i ciemne strony, które drzemały w Lee i które drzemią tak naprawdę w każdym z nas". – powiedział Nick Knight.

 

"Nagroda za specjalne osiągnięcia wyróżnia wyjątkowe talenty i indywidualności, które wniosły ogromny wkład w brytyjski przemysł modowy, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami” - tłumaczy Harold Tillman. „W tym roku była tylko jedna osoba, której nie mogliśmy nie przyznać tej nagrody – Lee McQueen”.

 

„Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą w imieniu mistrza i że British Fashion Council postanowiło w taki sposób wyróżnić pracę Lee i jego wyjątkową rolę w brytyjskim przemyśle modowym” - mówi Jonathan Akeroyd, szef marki Alexander McQueen.

 

Projektant czterokrotnie w swojej karierze został nagrodzony tytułem Projektanta Roku właśnie przez BFC.

 

Zajrzyj do galerii, by zobaczyć kilka wybranych kreacji mistrza krawiectwa!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: projektant | ALEXANDER MCQUEEN |

podobne artykuły