PL / EN
WNĘTRZA W STYLU HYGGE

WNĘTRZA W STYLU HYGGE

Sprawdźcie, jak zaaranżować je krok po kroku!

 

Co to hygge?

Hygge to duńska filozofia, która odpowiada na pytanie, jak być szczęśliwym.  To sztuka tworzenia wokół siebie ciepłej, przyjaznej atmosfery, celebrowanie drobnych przyjemności. Chcecie zrobić pierwszy krok? Proponujemy zacząć od swoich czterech kątów! Jak urządzić mieszkanie w stylu hygge - radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.:

Przytulne wnętrza

Po pierwsze: musi być przytulnie! Aranżacja wnętrza w stylu hygge to przede wszystkim nacisk na przytulność. Twoje mieszkanie musi być azylem, do którego lubisz wracać i czujesz się z w nim bezpiecznie. Prywatną strefę komfortu możesz osiągnąć poprzez stylowe dodatki. Świetnie sprawdzą się ozdobne, miękkie poduszki. Zadbaj również o miły w dotyku dywan, który dodatkowo ociepli przestrzeń.

Sypialnia w stylu hygge (fot. materiały prasowe)

Nastrojowe oświetlenie

Po drugie: nastrojowe oświetlenie! Niezwykle ważne we wnętrzach Duńczyków jest oświetlenie. Styl skandynawski nie tylko wykorzystuje naturalne światło dzienne poprzez aranżacje w jasnych kolorach, ale też nie rezygnuje  z dodatkowych lamp i świec. We wnętrzu w stylu hygge warto zastosować kilka rozrzuconych punktów świetlnych. Idealnie sprawdzą się świece, które możesz postawić praktycznie w każdym pomieszczeniu, a których przytłumiony blask idealnie pasuje do duńskiej filozofii. 

Wnętrza naturalne

Po trzecie: w zgodzie z naturą! Dom w stylu hygge pełen jest naturalnych materiałów takich jak drewno czy wiklina, które dodatkowo ocieplają cztery kąty. Planując więc wymianę mebli zdecyduj się na te z drewnianymi elementami. Biel dodatkowo wydobędzie przestrzeń i światło ze skandynawskiego wnętrza. Jeśli jednak nie planujesz zakupu nowych mebli – możesz wprowadzić trochę natury do mieszkania poprzez stylowe dodatki, np. wiklinowe kosze na drobiazgi, drewniane latarenki i ramki.

video

TOP 10 FILMÓW MODOWYCH

tagi: Agata S.A. | wnętrza | design |

podobne artykuły