Logotyp serwisu lamode.info
Włoskie luksusowe marki. TOP 7 domów mody, które kochają stylowe mieszkanki Mediolanu

Włoskie luksusowe marki. TOP 7 domów mody, które kochają stylowe mieszkanki Mediolanu

Gucci, Versace, Miu Miu, Prada, Giorgio Armani, Bottega Veneta i Valentino. Oto marki modowe z metką “made in Italy”, które noszą najbardziej stylowe Włoszki.

Spis treści

1. Włoska moda: na czym polega jej sekret?

2. Najlepsze włoskie marki modowe: Gucci

3. Najlepsze włoskie marki modowe: Versace

4. Najlepsze włoskie marki modowe: Giorgio Armani

5. Najlepsze włoskie marki modowe: Miu Miu

6. Najlepsze włoskie marki modowe: Prada 

7. Najlepsze włoskie marki modowe: Valentino 

8. Najlepsze włoskie marki modowe: Bottega Veneta

Na kilka dni przed rozpoczęciem Milan Fashion Week wyselekcjonowałyśmy najlepsze luksusowe marki modowe z Włoch. To ubrania od tych projektantów i domów mody będą królować na wybiegach lub ulicach Mediolanu. 

Włoska moda: na czym polega jej sekret?

W branży mówi się, że nikt nie rozumie tak dobrze mody, jak Włosi. Ubrania z metką „made in Italy” są synonimem ekskluzywności i dobrego gustu. Najlepszej jakości materiały, prawdziwe rzemiosło, projekty szyte na miarę i te, które zmieniły historię mody… Włoska moda idealnie równoważy rodzimą klasykę (gorsetowe bluzki, haftowane spódnice, kapelusze) z nowoczesnymi trendami. Nic więc dziwnego, że za najlepiej ubrane kobiety na świecie uznaje się właśnie Włoszki.

Czytaj: Krótki trencz to najmodniejszy płaszcz na jesień. Gdzie go kupić?

Jakie marki sprawiają, że udaje im się uzyskać słynny „italian look”, który jest odtwarzany i naśladowany na całym świecie? Oto lista marek, po które chętnie sięgają mieszkanki Mediolanu, Rzymu, Neapolu, Bolonii i innych włoskich miast. Jeśli chcecie się inspirować tak samo Sophią Loren, jak i Chiarą Ferragni, musicie je znać.

Najlepsze włoskie marki modowe: Gucci

Gucci jest dziś w momencie wielkich zmian, ale do końca panowania Alessandro Michele kojarzyło się przede wszystkim ze stylem „granny chic” i flirtem z latami 70. Tutaj liczą się przede wszystkim detale, odważne nadruki i sentymentalny ekscentryzm. 

Najlepsze włoskie marki modowe: Versace

Blichtr i przepych to cechy charakterystyczne projektów Versace. Barokowe wzory, złoto, motyw meduzy - tutaj „więcej znaczy więcej”, a maksymalizm jest bardziej niż mile widziany. Ta luksusowa marka jest świetna dla pewnych siebie kobiet, które nie mogą się modowych eksperymentów.

Najlepsze włoskie marki modowe: Giorgio Armani

Giorgio Armani jest jednym z najbogatszych projektantów na świecie, bo świat nieustannie kocha jego wyrafinowany styl. Słynny Włoch od dekad lansuje elegancki minimalizm, który opiera na świetnie skrojonych garniturach, dopasowanych dzianinach i granatowych sukienkach. Jeśli szukacie czegoś na specjalną okazję - Armani będzie najlepszym miejscem. 

Najlepsze włoskie marki modowe: Miu Miu

Miu Miu to kolebka trendów. Redaktorzy mody żartują już w swoich recenzjach kolejnych kolekcji włoskiej marki, że wszystko, co pokaże na wybiegu Miu Miu, zamienia się w złoto. Ten dom mody ma buntowniczy i młodzieńczy klimat, który przekłada na niepretensjonalne sprzedażowe hity.

Najlepsze włoskie marki modowe: Prada 

Miuccia Prada i Raf Simons stali się jednym z najważniejszych powerduetów w branży. Ich ubrania łączą w sobie ducha vintage i futuryzm, które uwielbiają tak samo millenialsi, jak i przedstawiciele Gen Z. Prada jest świetna pod kątem dodatków, szczególnie butów i torebek ze skóry.

Najlepsze włoskie marki modowe: Valentino 

Ach, Valentino. Na naszej liście nie mogło zabraknąć takiej legendy, którą niezmiennie kieruje Pierpaolo Piccoli. Pamiętacie niedawną modę na amarantowy róż? To wszystko jego zasługa. Piccioli lansuje elegancję z lekkim zabarwieniem retro i dużą dozą minimalizmu, za co pokochały go największe gwiazdy z Anne Hathaway i Zendayą na czele. Jeżeli chcecie poczuć się jak one - Valentino Wam w tym pomoże.

Najlepsze włoskie marki modowe: Bottega Veneta

W przypadku Bottega Veneta mamy idealny mariaż rzemiosła z trendami. Zarówno były projektant, Daniel Lee, jak i obecny dyrektor kreatywny - Matthieu Blazy - za główny cel postawili sobie sięganie do DNA włoskiego domu mody i odświeżanie kluczowych pomysłów. To był strzał w dziesiątkę, który dał współczesnej modzie takie projekty, jak viralowe torebki z plecionką intrecciato. 

Zobacz też: Nie tylko Saint Laurent i Celine. Najgłośniejsze rebrandingi marek ostatnich lat

Ten artykuł rozbudził w Was prawdziwą miłość do włoskich domów mody? W takim razie bonusowo podrzucamy jeszcze kilka ciekawych luksusowych marek - Fendi, Palm Angels, Marni, Stone Island, Sunnei, Dolce & Gabbana i Missoni.

Zdjęcie główne: Instagram @giorgioarmani 

tagi: luksusowe marki | domy mody | włoszki | mediolan |

podobne artykuły