W 1913 roku pewna młoda dama z Nowego Jorku wybierała się na wieczorek taneczny. Nazywała się Mary Phelps Jacobs i to ona jako pierwsza odrzuciła ciasny gorset na rzecz dwóch chusteczek i różowej gumki – bazy pionierskiego biustonosza, który swoją premierę miał właśnie na owym wieczorku.
W 1914 roku pomysłowa Amerykanka opatentowała swój wynalazek pod nazwą Caresse Crosby. Nie miała jednak szczęścia w marketingu, bowiem rynek nie przyjął jej produktu entuzjastycznie. Phelps zdecydowała się więc odsprzedać prawa do przełomowego modelu Warner Brothers Corset Company za… jedyne 1500 dolarów. Dla porównania obecnie patent ten jest wart ok. 15 000 000 dolarów.
Podczas pierwszej wojny światowej modny stał się skromny, pensjonarski look. Gorsety, które nadmiernie podkreślały piersi stały się więc nieco problematyczne. Modne damy próbowały ukrywać atuty swojej kobiecości poprzez wybór maskujących krojów, a nawet ostrej diety. Wtedy też na popularności zyskała forma pośrednia pomiędzy tradycyjnym gorsetem, a mało znanym biustonoszem – Symington Side Lacer. Model ten nosiło się od 1921 do 1925 roku.
W latach 30-tych kapryśna branża mody znów lansowała kobiece krągłości, więc po kilku dekadach ukrywania się, kobiece piersi znów mogły ujrzeć światło dzienne. Jean Harlow, Mae West i inne słynne gwiazdy filmowe zaczęły nieskromnie ten trend propagować.
Tendencja nie uszła uwadze Rosaline Klin, prezes Kestos Corset Company, która zaczęła eksperymentować z chusteczkami, dokładnie tak jak Mary Phelps Jacobs. Rozwiązanie, na które wpadła okazało się być dość proste – dwie skrzyżowane ze sobą chusteczki połączyła w jeden element z małą zakładką na przodzie. Z uzyskanych w ten sposób dwóch trójkątów zszyła ramiączka i przymocowała dolną ich część z drugiej strony trójkątów. Potem dodała jeszcze tylko kilka elastycznych elementów, które zapinały się z obu stron pod biustem. Ten model nazwany po prostu biustonosz Kestos święcił triumfy w latach 30-tych, 40-tych i 50-tych.
Potem zaczęło się bieliźniane szaleństwo, z dobrodziejstw, którego panie korzystają po dziś dzień.