PL / EN
VOGUE SEPTEMBER ISSUE 2016 – PRZEGLĄD OKŁADEK

VOGUE SEPTEMBER ISSUE 2016 – PRZEGLĄD OKŁADEK

Sprawdźcie, kto pojawił się w najważniejszym wydaniu w roku w Biblii Mody!

Kim są ich bohaterowie, kto jest autorem zdjęcia i jakie domy mody są tam promowane – poznajcie okładki Vogue na wrzesień 2016!

 

Kto na okładce Vogue September Issue 2016

 

Wrześniowy numer to najważniejsze wydanie prasowe w modzie w ciągu całego roku. Miano Biblii Mody numer 1. przypada amerykańskiemu magazynowi prowadzonemu przez Annę Wintour, a w tym roku bohaterką September Issue made in USA została Kendall Jenner. Mimo tej zaszczytnej pozycji słynnej it-girl, są modelki, które mają na swoim koncie więcej niż jedną okładkę wrześniowego wydania. Są to Bella Hadid z trzema zdjęciami (Vogue Paris, Vogue Italia i Vogue Japan), Frederikke Sofie z trzema (Vogue Italia, Vogue Germany i Vogue China) oraz Andreea Diaconu z dwoma (Vogue Spain i Vogue Mexico).

 

Fotografowie Vogue

 

Znaczenie ma nie tylko, kto pojawił się na okładce, ale i kto pracował przy jej powstawaniu. Kluczowym ogniwem jest tu oczywiście fotograf. Najwięcej zdjęć do wrześniowych numerów zrobił duet Mert&Marcus (Vogue US, Vogue Paris i Vogue Russia), a dwoma zdjęciami może się pochwalić Patrick Demarchelier (Vogue Germany i Vogue Korea). Na liście fotografów nie mogło też zabraknąć innych ikon branży – Mario Testino współpracował z brytyjską redakcją, Steven Meisel z włoską, a Giampoaolo Sgura z japońską.

 

Domy mody promowane przez Vogue

 

Chociaż na głównych zdjęciach nie mamy podpisanych stylizacji, dyrektorzy kreatywni nieprzypadkowo dobierają takie, a nie inne marki. Najważniejsze wydanie roku zdobiły kreacje takich domów mody, jak Gucci, Prada, Dior, Louis Vuitton, Chanel, Armani i Chloe. Szukacie na nowy sezon inspiracji ze światowych wybiegów? Koniecznie przypomnijcie sobie pokazy właśnie tych firm!

 

Która okładka podoba się Wam najbardziej?

 

video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: Vogue | okładka |

podobne artykuły