PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
VANCOUVER FASHION WEEK JESIEŃ ZIMA 2012 – RELACJA

VANCOUVER FASHION WEEK JESIEŃ ZIMA 2012 – RELACJA

Za nami Vancouver Fashion Week i czas go podsumować. Przeczytaj relację oraz zobacz, co modne będzie w sezonie jesień zima 2012.

Z całą pewnością najważniejszym i najciekawszym dniem tygodnia mody w Vancouver była sobota. W tym dniu w szranki z Teresą Rosati stanął m.in. moskiewski duet, pracujący obecnie w Londynie, Xsenia & Olya, a także zwycięzca kanadyjskiej edycji programu Project Runaway, Sunny Fong, który zaprezentował publiczności aż dwie niesamowite kolekcje zatytułowane Vawk i Vawkkin. Teresa Rosati zachwyciła kolekcją Her Shine. O kreacjach inspirowanych latami 50, 60 i 70, w której projektanta łączy koronki, zwiewne szyfony i organdyny z intensywnym blaskiem cekinów, a pastelowe kolory przeplatają się z granatem, kobaltem, amarantem czy soczystym oranżem, rozpisały się zagraniczne media oraz kanadyjscy i amerykańscy blogerzy modowi. W niedzielę zaś kanadyjskich i międzynarodowych gości porwał pokaz meksykańskiego projektanta RG Sancheza i włoskiej marki Duyan.

 

Vancouver Fashion Week (VFW) jest organizowany cyklicznie od 2001 roku. Założycielem i organizatorem wydarzenia jest producent Jamal Abdourahman, która ma na celu stworzenie ważnego wydarzenia modowego w nadbrzeżnym, słynącym ze swojego naturalnego piękna Vancouver. Podstawowe wartości VFW to różnorodność i wielokulturowość, dlatego też każda edycja VFW to liczne pokazy lokalnych i międzynarodowych projektantów. Poprzednie edycje VFW zyskały uwagę Le Mode, The Guardian, Elle Canada, Flare czy Sin, gwiazd Hollywood, takich jak Kristen Stewart i Robert Patison, oraz kanadyjskich muzyków Sama Robertsa i Alanis Morrisette. W kwietniu 2011 roku Vancouver Fashion Week został ogłoszony przez burmistrza miasta Gregora Robertsona oficjalnym tygodniem mody w Vancouver.

 

Zobaczcie zdjęcia!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Vancouver Fashion Week | fashion week |

podobne artykuły