PL / EN
TRENDY WIOSNA-LATO 2011 - ETNO-GRAFIA

TRENDY WIOSNA-LATO 2011 - ETNO-GRAFIA

Odważ się wejść do dżungli wzorów z każdego zakątka świata – dziś przybliżamy Wam powracające do łask etnograficzne motywy!

Prawdziwa dżungla wzorów z każdego zakątka świata to ciekawa alternatywa dla wszechobecnego minimalizmu. To także wyższy stopień wtajemniczenia dla wszystkich tych, którzy wiosenno-letni mix kolorów mają w małym palcu – etniczne wzory bowiem od zawsze powstają z kontrastowych zestawień, ujarzmionych w geometrycznych deseniach.

 

Céline w tym roku zaproponowało wzory marokańskie, Missoni natomiast czerpie z motywów prekolumbijskich i afrykańskich. Zdobienia północnoamerykańskich Indian zainspirowały projektantkę Annę Sui, za to marki Just Cavalli i Etro zaproponowały etno – szyk w wersji glam, nawiązując jednocześnie do stylu hippie. Donatella Versace stworzyła kolekcję opartą na wzorach rodem ze starożytnej Grecji. Warto podkreślić, że szaleństwo na punkcie etnograficznych wzorów zawdzięczamy właśnie estetyce pokolenia dzieci-kwiatów, które, zafascynowane odmiennymi kulturami, na co dzień łączyło desenie z przeróżnych stron świata.

 

Polecamy ten styl wszystkim szykownym podróżniczkom, poszukiwaczom przygód i miłośnikom egzotycznych historii. Inspiracji szukajcie nie tylko w markowych sklepach – zanurzcie się na chwilę w nieco zapominanej aurze india shop’ów. Noście chustki, sandałki zdobione koralikami i nie bójcie się łączyć wzorów – krzykliwe zestawienia są bardzo na czasie!

 

 

tl_files/trendy/z wybiegu/ETNO-GRAFIA TRENDY SS 2011/kolaz.jpgfot. East News (Anna Sui, Just Cavalli, Missoni, Donatella Versace, Massimo Rebecchi)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: wiosna-lato 2011 | TRENDY |

podobne artykuły