PL / EN
„THE REALITY OF TOMORROW” – MODOWY PROJEKT ZUO CORP+, LG I PLAY

„THE REALITY OF TOMORROW” – MODOWY PROJEKT ZUO CORP+, LG I PLAY

Co mają ze sobą wspólnego ZUO CORP+, marka LG i Play? Nie uwierzycie, ale połączyła je… sukienka!

Pokazy oglądamy z pomocą aplikacji, na Instagramie największe marki publikują swoje kampanie, znane magazyny możemy czytać już w sieci, a na portalach społecznościowych dzielić się zdjęciami swoich stylizacji. Romans mody i technologii trwa już od dawna, ale jak się okazuje obie te dziedziny mogą się wzajemnie inspirować. I to w pełnym tego słowa znaczeniu! Udowadnia to ZUO CORP+, które zakrzywienie najnowszego smartfona LG dosłownie przeniosło na… sukienkę. W ramach współpracy z marką oraz siecią telefonii komórkowej Play powstał projekt wykonany z organzy, przypominającej swoją powierzchnią weneckie lustro. Jego dekolt zwieńczono falbaniastą stójką, której kształt nadał właśnie LG GFlex2. Całość przyobleczono w bladoróżowy kolor, ozdobiono piórami i kryształami, a następnie zaprezentowano w ramach instalacji artystycznej „The reality of tomorrow”, którą niedawno mieliśmy przyjemność zobaczyć w Warszawie. „G Flex2 Mirror Dress” stworzona została przez Bartka Michalca – projektanta marki ZUO CORP+, jako część większego przedsięwzięcia, bo oprócz sukienki powstało także etui, które dołączane będzie do każdego telefonu LG GFlex2 zakupionego w salonie Play!

 

O to, jak doszło do współpracy młodej polskiej marki z gigantem na rynku technologii i sprzętów codziennego użytku rozmawialiśmy z Ewą Lis – PR Manager marki LG, która od dawna wspiera działania związane z modą m.in. London Fashion Week.

 

 

Jak doszło do tego, że dwie ogromne firmy związały się projektowo z młodą polską marką?

 

Już od jakiegoś czasu LG planowało wprowadzić na rynek zakrzywiony smartfon LG GFlex2, który dzięki swojemu kształtowi rzuca się od razu w oczy, przez co wyróżnia swojego użytkownika. Przy tej okazji szukaliśmy więc do współpracy takiej marki, która tworzy kreacje poniekąd awangardowe, wyróżniające osoby je noszące. I ZUO CORP+ bardzo nam do tego pasowało.

 

 

Także ze względu na wartości, jakie prezentuje?


Dokładnie. Pod uwagę wzięliśmy wartości oraz styl, i stwierdziliśmy, że to idealny wybór. Duet jest młody, kreatywny i ambitny. Jego zadaniem było zainspirowanie się zakrzywieniem LG GFlex2 i stworzenie jego modowej interpretacji w postaci kreacji. Z jednej strony chodziło nam o skupienie się na kształcie, a z drugiej na nowych technologiach jakie wykorzystuje smartfon. Tak powstała kreacja, która oddaje ducha tego gadżetu.

 

 

Od samego początku do końca razem tworzyliście cały projekt? Wspólnie wymyślaliście kolejne jego etapy?

 

Tak, sam koncept powstawał na skutek wielu spotkań, rozmów, burz mózgów oraz poznawania przez obie strony wartości każdej z marek. Później był projekt kreacji, pomysł ekspozycji i na koniec całej instalacji artystycznej.

 

 

Sukienka jednak to nie jedyny efekt tej współpracy.


Poprosiliśmy też ZUO CORP+ żeby swoją kreatywnością podzielili się z użytkownikami marek LG i Play, tworząc specjalne etui, które będzie dołączane do każdego smartfonu LG GFlex2 zakupionego w salonach tej sieci.

 

 

Jeżeli chodzi o wartości, które uosabia ZUO CORP+ - młodość, kreatywność, podążanie za nowymi technologiami - to też obszar Państwa zainteresowań, grupy docelowej do której państwo trafiacie.

 

To prawda, bo stawiamy na ludzi młodych i kreatywnych, którzy trochę szukają własnej drogi, chcą wyróżniać się z tłumu, ale niekoniecznie masowością. Są trochę niepokorni, szukają awangardy. Dlatego LG GFlex2 nie jest takim zwykłym, typowym płaskim smartfonem. To wybór dla tych, którzy chcą mieć gadżet, którego nie ma nikt inny na polskim rynku. Nawet leżąc na stole zwraca na siebie uwagę.

 

 

Czy współpraca z ZUO CORP+ to początek większego projektu łączącego marki LG i Play z modą?

 

Od kilku lat LG jest poniekąd związane z modą. Globalnie współpracujemy z marką Prada, z którą stworzyliśmy smartfony LG Prada, wcześniej z Versace. W Polsce z kolei przez dwa lata pracowaliśmy z Gosią Baczyńską, która była ambasadorką pralek LG i tworzyła dla nas lekkie, zwiewne i delikatne kreacje, które spokojnie i bez zniszczeń można było prać w pralkach.

 

 

Więc to kontynuacja tych działań, ale w bardziej zacieśnionej wersji?

 

Tak, też dlatego, że jako producent skupiamy się na tworzeniu najbardziej zaawansowanych smartfonów, gadżetów, telewizorów i pralek, a przy tym szukamy artystów, którzy odkryją nasz produkt w nietypowy, artystyczny sposób. Dostrzegą jego zalety, właściwości i będą je potrafili w bardzo kreatywny sposób zinterpretować. Projektanci mody są więc dla nas idealnymi partnerami do współpracy, bo są niezwykle kreatywny w wyrażaniu pewnych wizji. W związku z tym, że bardzo dobrze współpracuje nam się z takimi osobami, na pewno będziemy to kontynuować.

 

 

fot. materiały prasowe

 

W galerii możecie zobaczyć, kto pojawił się na prezentacji instalacji „The reality of tomorrow”.

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: ZUO CORP | ZUO CORP+ | LG | Play | Reality of tomorrow | smartfon | LG GFlex2 |

podobne artykuły