Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA THE FASHION WORLD OF JEAN-PAUL GAULTIER: FROM THE SIDEWALK TO THE CATWALK W MONTREAL MUSEUM OF FINE ARTS

WYSTAWA THE FASHION WORLD OF JEAN-PAUL GAULTIER: FROM THE SIDEWALK TO THE CATWALK W MONTREAL MUSEUM OF FINE ARTS

Jean-Paul Gaultier, enfant terrible francuskiej mody doczekał się wystawy swoich prac w kanadyjskim Montreal Museum of Fine Arts.

Wystawa obejmuje prace Jean-Paul Gaultier’a od tych najwcześniejszych po najnowsze, ale włącza też różne zestawy z lat 70., wytypowane przez projektanta jako źródła inspiracji. Ekspozycja w Montreal Museum of Fine Arts jest początkiem międzynarodowego tournée wystawy, którą będzie można podziwiać jeszcze w Dallas, San Francisco, Madrycie i Rotterdamie.

 

Projektant Jean-Paul Gaultier urodził się w 1952 roku w podparyskim Arcueil. Jeszcze jako nastolatek tworzył szkice kolekcji, z podziałem na sezony. Inspirowało go wszystko, ale największy wpływ na jego styl miała kultura popularna, a zwłaszcza francuski program telewizyjny o modzie Dim, Dam, Dom. Jak sam dziś przyznaje, jego uwagę zawsze przyciągały te osoby, które wyglądały inaczej niż wszyscy. W latach 70. XX wieku samodzielnie przestudiował dokonania mody haute couture w oparciu o prace takich projektantów, jak Pierre Cardin i Jean Patou. Pierwszą kolekcję damską prêt-à-porter pokazał w 1976 roku, męską zaś – w 1983 roku. Od 2003 roku oprócz kolekcji ready-to-wear, dom mody Jean-Paul Gaultier prowadzi też haute couture.

tagi: Jean-Paul Gaultier | The Fashion World of Jean-Paul Gaultier: from Sidewalk to Catwalk | Montreal Museum of Fine Arts |

podobne artykuły