PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
TATUAŻE NA WYBIEGU

TATUAŻE NA WYBIEGU

Sztuka na ciele eksponowana na pokazach mody – zobaczcie!

Gdzie szukać tatuażowych inspiracji? Okazuje się, że nie będą to tylko tematyczne fora, awangardowe kluby czy po prostu studia tatuażu, ale również pokazy mody!

Modelki z tatuażami

Jeszcze do niedawna modelka miała być dla projektanta czystym płótnem, na którym mógł namalować od początku do końca własną wizję. Dlatego do pewnego momentu wszelkie stałe zdobienia ciała (jak piercing, czy tatuaże) były niemile widziane. Dzisiaj, wraz z przyjściem mody na charakterystyczne modelki: plus size, dojrzałe, nietypowe urody czy bardzo krótkie włosy, projektanci mają coraz większą tolerancję również na wytatuowane ciało.

Tatuaże na pokazach mody

Nie tylko coraz częściej na wybiegach pojawiają się modelki z permanentnymi tatuażami, ale coraz więcej domów mody specjalnie na pokazy wzbogaca wybiegowe sylwetki i wizaż malowaniem ciała, tzw. body painting lub tatuażami tymczasowymi. Odważne zdobienia lansowali na swoich pokazach Jean Paul Gaultier, Vivienne Westwood, Fay, Philipp Plein lub Saint Laurent (za czasów Hedi`ego Slimane`a). Malownicze kwiaty widziałyśmy na prezentacji Marchesa, kolorowe gwiazdki pokazał Tommy Hilfiger, a mini geometryczne wzory miały modelki podczas show Giamba. Ostatnio również w Polsce mogłyśmy oglądać tatuaże na ciałach modelek – był to pokaz paprocki&brzozowski na sezon wiosna lato 2017, ale fanem takich ozdób jest też Robert Kupisz.

Zastanawiacie się na stałym tatuażem, a może macie ochotę na czasową ozdobę? W poszukiwaniu inspiracji zajrzyjcie na światowe wybiegi!

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: pokaz mody | modelki | tatuaże |

podobne artykuły