PL / EN
STELLA MCCARTNEY WSPIERA ORGANIZACJĘ WAR CHILD

STELLA MCCARTNEY WSPIERA ORGANIZACJĘ WAR CHILD

Stella McCartney podjęła współpracę z organizacją charytatywną War Child, wspierającą dzieci dotknięte wojną. Poznajcie szczegóły.

War Child to organizacja pozarządowa, założona w 1993 roku w Wielkiej Brytanii, działająca na rzecz dzieci dotkniętych wojną. Jej celem jest przede wszystkim długoterminowe wsparcie rehabilitacyjne oraz pomoc humanitarna.

 

Przy okazji projektu artystycznego Draw Me To Safety, organizacja zaangażowała do współpracy brytyjską projektantkę Stellę McCartney. Na czym ma polegać cała inicjatywa? Otóż dzieci i młodzież (w wieku od ośmiu do piętnastu lat) z krajów dotkniętych konfliktem, stworzą rysunki, które będą odpowiadać na pytanie: „Co sprawia, że czujesz się bezpiecznie?” Na tej podstawie, Stella McCartney stworzy specjalne projekty, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany War Child.

 

„Dzieci widzą świat jako jasny i uczciwy. War Child UK i ja, jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się swoimi spostrzeżeniami poprzez sztukę, która będzie podnosić świadomość i zachęcać świat do lepszej ochrony dzieci przed wojną” – powiedziała projektantka.

 

„Na świecie istnieje mnóstwo dzieci, które nie wiedzą, czym jest bezpieczeństwo, bo wszystko, co widziały do tej pory to konflikty. Draw Me To Safety dotyczy siły dziecięcego głosu, który przemawia bezpośrednio do świata” – stwierdził Rob Williams, dyrektor generalny War Child UK.

 

Współpraca została ogłoszona przedwczoraj, podczas konferencji w Londynie, dotyczącej przemocy seksualnej w rejonach dotkniętych konfliktem. Jej gospodarzami byli aktorka Angelina Jolie i polityk William Hague.

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: War Child | Draw Me To Safety | Stella McCartney |

podobne artykuły