PL / EN
STEFANO PILATI DYREKTOREM KREATYWNYM W ZEGNA GROUP

STEFANO PILATI DYREKTOREM KREATYWNYM W ZEGNA GROUP

Wczoraj do mediów trafiła zaskakująca wiadomość – były Dyrektor Kreatywny domu mody Yves Saint Laurent, Stefano Pilati przejął tę samą posadę w damskiej marce Agnona należącej do Zegna Group, a także w męskiej Ermenegildo Zegna.

A więc stało się. Jeden z najlepszych projektantów na świecie, Stefano Pilati nie jest już bezrobotny. W marcu tego roku rozstał się ze swoją wieloletnią posadą Dyrektora Kreatywnego domu mody Yves Saint Laurent i od tamtej pory nie dostał nowego angażu. Jednak wczoraj do mediów trafiła zaskakująca wiadomość - Pilati został szefem biura projektowego męskiej marki Ermenegildo Zegna, a także Dyrektorem Kreatywnym damskiej części Zegna Group – marki Agnona.


Koncern znany jest przede wszystkim z produkcji wysokiej, jakości tkanin i męskich garniturów, dlatego zadaniem Pilatiego będzie połączenie tradycyjnego krawiectwa z nowoczesną wizją męskiej mody. Według znawców rynku decyzja o jego zatrudnieniu ma poważnie zagrozić francuskim koncernom zrzeszającym największe marki z półki luksusowej. Pilati posadę przejmie oficjalnie w styczniu przyszłego roku, a już w czerwcu do butików trafi jego pierwsza autorska kolekcja pod szyldem Zegna Group. Zapowiada się, że będzie coraz bardziej interesująco w światowej modzie, bo do gry wkracza właśnie znaczący zawodnik.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Stefano Pilati | Yves Saint Laurent | Ermenegildo Zegna | Agnona |

podobne artykuły