PL / EN
ŚLUB MARTY ORTEGI, CÓRKI ZAŁOŻYCIELA INDITEXU

ŚLUB MARTY ORTEGI, CÓRKI ZAŁOŻYCIELA INDITEXU

Czy córka Amancio Ortegi wybrała suknię ślubną rodzinnej marki?

W miniony piątek Marta Ortega, najmłodsza córka założyciela Zary poślubiła Carlosa Torretta, dyrektora Elite Model Management Spain. Jaką suknię wybrała?

MARTA ORTEGA: KREACJE ŚLUBNE

Marta Ortega powiedziała sakramentalne tak" w sukni Valentino, zaprojektowanej przez Pierpaolo Piccioli. Bladoróżowy model z plisami ozdobiły transparentne rękawy, wstążka wiązana na wysokości talii oraz tiulowy welon z wiankiem. Na wesele Marta Ortega wybrała fantazyjną sukienkę eksponującą ramiona w odcieniu łososiowym, której góra przypominała kokardę. Trzecia kreacja nawiązywała do mody lat 20. i była obsypana mieniącymi się cekinami.

Młodą parę sfotografował Peter Lindergh, jeden z najbardziej popularnych reprezentantów branży mody, którego zdjęcia pojawiają się m.in. w magazynach i kampaniach reklamowych. Uroczystość zaślubin miała kameralny charakter, w przeciwieństwie do zaplanowanego na sobotę wesela, na którym zjawiło się około 400 gości.

Suknia ślubna Marty Ortegi: projekt i rysunek mody

MARTA ORTEGA: KARIERA

Marta Ortega ma 34 lata i poza tym, że jest córką Amancio Ortegi, jednego z najbogatszych osób w Europie, zajmuje się także rodzinnym biznesem. To ona dotychczas sprawowała pieczę nad wszystkimi kolekcjami Zara Woman. Jej styl wielokrotnie był bacznie śledzony przez komentatorów mody i zyskał uznanie dzięki łączeniu ubrań z sieciówek z luksusowymi elementami. W jej stylizacji nie brakowało także trendów wypromowanych przez Zarę. Jak rozpoczynała karierę Marta? Najpierw pracowała jako sprzedawczyni w jednym z rodzinnych salonów marki przy londyńskim Oxford Street, by następnie przejąć stery w sektorze projektowania.

POLECAMY: MARTA ORTEGA - NIEZWYKLE WPŁYWOWE NAZWISKO W BRANŻY MODY

W galerii zobaczycie suknię ślubną i kreacje na wesele Marty Ortegi. Jak myślicie, czy podobne modele niedługo pojawią się w hiszpańskiej Zarze oraz w innych sieciówkach?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Marta Ortega | ślub | Valentino | ZARA |

podobne artykuły