PL / EN
Sisley Paris Le Sculpteur: ciało w erze rozumu

Sisley Paris Le Sculpteur: ciało w erze rozumu

Innowacja w modelowaniu ciała.

Sisley Paris przedstawia Le Sculpteur Intensive Contouring Care, pierwszy produkt, który powstał, by zwalczać powstawanie adipocytów i nowych obszarów tłuszczowych oraz udoskonalić sylwetkę. Nierówności na skórze są mniej widoczne, a ciało staje się jędrne i wygładzone.

Innowacja w modelowaniu ciała

Siedem lat badań zakończyło się powstaniem nowej formuły modelującej ciało, opartej na opatentowanej innowacji. Sisley Paris po raz pierwszy rozpoczął fundamentalną współpracę w zakresie badań z zespołem specjalizującym się w tkance tłuszczowej, pod przewodnictwem Profesora Christophe’a Magnana z Uniwersytetu Paryskiego.

Dzięki tej bezprecedensowej współpracy zidentyfikowano nowy przebieg działania modelującego, które następuje przed magazynowaniem tłuszczu. Odkrycie tego innowacyjnego mechanizmu modelującego zostało zgłoszone do opatentowania.

Jak w organizmie tworzy się tkanka tłuszczowa?

Tkanka tłuszczowa powstaje z komórek zwanych adipocytami, które magazynują tłuszcz. Różni się ona grubością w zależności od części ciała i jest jednym z czynników, które determinują kształt sylwetki.

Nasze ciało zawiera pewną ilość ,,uśpionych” komórek, tzw. preadipocytów. Jako, że nie zawierają one jeszcze kropli lipidowych – te komórki nie są w stanie magazynować tłuszczu i są od 30 do 50 razy mniejsze od adipocytów. Jeśli ciało ma potrzebę zmagazynować większą ilość tłuszczu, a istniejące adipocyty są ,,pełne”, preadipocyty zmieniają się w adipocyty, odpowiedzialne za widoczne depozyty tłuszczowe.


Adipocyty zawierają krople lipidowe, używane do przechowywania lipidów pozyskiwanych z jedzenia. Gdy ich rozmiar się zwiększa, adipocyty poszerzają się, by magazynować tłuszcz, aż osiągną maksymalną wielkość, a przechowywanie przestaje być możliwe. Gdy adipocyty się zwiększają, tkanka tłuszczowa ulega deformacji i tworzy się napięcie. Napięcie może przyczyniać się do powstawania cellulitu na powierzchni skóry.

Chronobiologia adipocytów

W ciągu dnia nasze ciało produkuje tłuszcz. Zapewniając najlepszy dostęp do kropli lipidowych, ,,pre-lipoliza” przyspiesza proces pozbywania się tłuszczu. Lipoliza pozwala adipocytom uwalniać lipidy w zależności od zapotrzebowania energetycznego, na przykład w trakcie wysiłku. Gdy konkretna ilość tłuszczu zostaje wyprodukowana, adipocyty są opróżniane, a ich rozmiar się zmniejsza, dzięki czemu sylwetka staje się bardziej podkreślona.

W nocy nasze ciało magazynuje tłuszcz w procesie zwanym lipogenezą. Lipidy są przechowywane w adipocytach, jeżeli dieta i styl życia są zbilansowane. Jeśli pobór wzrasta, mogą przechowywać więcej tłuszczu poprzez zwiększanie swojej objętości, aż do osiągnięcia maksymalnego rozmiaru.

W przypadku nadmiarowego przyjęcia lipidów, nowe adipocyty zostają tworzone z preadipocytów w procesie zwanym adipogenezą. Magazyny tłuszczowe zwiększają się na skutek prawie nieodwracalnego mechanizmu. Sylwetka ulega pogorszeniu i zwiększa się ryzyko pojawienia się cellulitu.

Dobry balans pomiędzy magazynowaniem a pozbywaniem się tłuszczu pomaga wyrzeźbić i zdefiniować sylwetkę. Po raz pierwszy produkt dostosowuje się do naturalnego rytmu ciała, w szczególności do biorytmu komórek tłuszczowych, aby działać zanim tłuszcz zostanie zmagazynowany. Dzięki temu jest w stanie zapewnić jeszcze bardziej efektywną odpowiedź za pomocą dwóch ultra-kompletnych działań korygujących/ zapobiegawczych, odpowiedzialnych za modelowanie.

Sisley Paris Le Sculpteur Intensive Contouring Care

1. W ciągu dnia: zwiększona lipoliza – działanie korygujące

Działanie pre-lipolityczne sprawia, że magazyny tłuszczowe stają się łatwiej dostępne dla lipolitycznych składników aktywnych, dzięki czemu przyspiesza się proces spalania i uwalniania tłuszczu zmagazynowanego przez noc.

Innowacja Sisley Paris: Składniki aktywne zawarte w Le Sculpteur promują pre-lipolizę, zmniejszając ilość Perypiliny A, proteiny otaczającej kroplę lipidową adipocytów i działając jak tarcza, która ogranicza uwalnianie tłuszczu. Olejek z Różowego Pieprzu daje łatwiejszy dostęp do kropli lipidowej enzymom, które uwalniają tłuszcz. Dzięki temu uwalnianie tłuszczu – ,,działanie lipolityczne” – jest bardziej efektywne.

Dwa tonizujące składniki aktywne, Kofeina i Cedrol, w połączeniu z wyciągiem z Białego Imbiru stymulują proces ,,spalania tłuszczu” i eliminację lipidów w komórkach tłuszczowych. W rezultacie uwalnianie tłuszczu jest regulowane, a sylwetka staje się wyrzeźbiona i harmonijna.

2. W nocy: regulacja adipogenezy – zapobiegawcze działanie anty-magazynujące

Stymulowanie lipolizy, żeby uwalniała tłuszcz, to za mało. Aby zapewnić optymalną efektywność modelującą, należy przede wszystkim zapobiegać. Sisley Paris proponuje bezprecedensową, opatentowaną innowację z działaniem poprzedzającym magazynowanie tłuszczu.

Odkrycie: Preadipocyty mogą być przekształcane w adipocyty tylko za sprawą konkretnej proteiny. Ich zadaniem jest transport ceramidów z tkanek tłuszczowych, tak by mogły utworzyć krople lipidowe. Ten transporter jest aktywowany naturalnie w przypadku niezbilansowanej diety lub stylu życia.

Innowacja: Wyciąg z Mandarynki i olejek Andiroba hamują transport ceramidów, zapobiegając formowaniu nowych kropli lipidowych. Preadipocyty nie zostają zmienione i nie przechowują żadnego tłuszczu. Dodatkowo, Eksopolisacharydy pozyskane z Planktonu redukują zawartość Nokturniny, białka syntetyzowanego w nocy, które stymuluje adipogenezę. To z kolei ogranicza powstawanie nowych adipocytów i magazynowanie tłuszczu.


Nowo odkryta harmonia, nowo odkryta energia

Skumulowany, uzupełniający się efekt działania nowego produktu Sisley Paris w dzień i w nocy przyspiesza rzeźbienie i modelowanie ciała, stopniowo przywracając sylwetce balans. Po 14 dniach cellulit jest wyraźnie zredukowany, a skóra jest gładsza, jędrniejsza i widocznie wyrzeźbiona.

Le Sculpteur to więcej niż tradycyjny produkt modelujący; nadaje ciału ,,nowe” kontury i zmienia jego objętość, aby zapewnić zdefiniowaną, wyrzeźbioną sylwetkę, widocznie lepiej zbalansowaną i harmonijną. Przy regularnym stosowaniu, sylwetka zaczyna być bardziej podkreślona, niedoskonałości zostają skorygowane, a cellulit jest mniej widoczny. Ciało staje się źródłem dobrego samopoczucia, fizycznego i umysłowego, które zostaje trwale wzmocnione i poprawione.

Siła delikatności

Po raz pierwszy pielęgnacja modelująca zapewnia konsystencję żel-w-olejku, dzięki której składniki aktywne mogą być transportowane tak szybko, jak to możliwe. Delikatna formuła wchłania się momentalnie, dzięki czemu tuż po aplikacji można zakładać ubrania.

Emulsja zapewnia świeże uczucie odprężenia. Pozostawia jedwabiste wykończenie i natychmiastowy efekt modelujący. Zmiękcza, wygładza i odżywia skórę, nadając jej piękny wygląd.

Technika aplikacji

Szybka i prosta aplikacja za pomocą opracowanej techniki daje więcej przyjemności i lepsze efekty. Nakładaj Le Sculpteur rano i wieczorem na wybrane partie ciała (nogi, uda, pośladki, brzuch, biodra, ramiona itd.) i wmasowuj do całkowitego wchłonięcia.

Aby wzmocnić działanie Le Sculpteur, marka Sisley Paris opracowała szybką i efektywną technikę masażu w dwóch krokach, dostosowaną specjalnie do wtapiającej się w skórę konsystencji produktu, który bardzo szybko się wchłania.


Odpowiedź na nowe oczekiwania kobiet

Kobiety mają dość nieustannych diet, koncepcji ,,idealnego ciała” i narzuconych standardów. W dzisiejszym świecie ciało jest dla nich sprzymierzeńcem, motorem napędowym do dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego, perfekcyjnym partnerem zapewniającym zdrowie, energię i spełnienie.

Nasze ciało to źródło, które wymaga opieki i szacunku, trwały, codzienny kapitał, który wygląda jak my, pasuje do nas i jest przez nas kochany. To ciało zmienia się i towarzyszy nam w trakcie całego naszego życia.

Powstaje nowy paradygmat: lepszy wygląd ciała dla lepszego życia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Sisley Paris |

podobne artykuły