PL / EN
Serwis obiadowy premium, czyli kilka słów o polskiej marce Lubiana

Serwis obiadowy premium, czyli kilka słów o polskiej marce Lubiana

Porcelana w wersji premium.

Ponadczasowa biała, w ciekawym kolorze, a może zdobiona ręcznie? Zastawa stołowa to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia kuchennego. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na produkty polskiej marki Lubiana, które wyróżniają się nie tylko wyjątkową trwałością, ale też designem. Możesz mieć pewność, że taki serwis obiadowy będzie cieszył oczy przez długie lata.

Serwis obiadowy, czyli must have w każdej kuchni

Kuchnia musi być nie tylko estetyczna, ale i jak najbardziej funkcjonalna. Poza sprzętami AGD kluczowe jest też wyposażenie oraz akcesoria. Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez serwisu obiadowego umożliwiającego spożywanie różnego typu posiłków. 

Podstawowe zestawy składają się z talerzy obiadowych, głębokich i deserowych, choć wiele z nich rozszerzono jeszcze o dodatkowe elementy. Wśród nich znajdziemy na przykład filiżanki ze spodkami, kubki, miseczki, półmiski, patery czy salaterki. Dzięki temu możemy mieć serwis obiadowy, który spełnia nasze oczekiwania. To jeszcze nie wszystko, gdyż do wyboru są także najróżniejsze wzory i kolory – od jednolitych, klasycznych, śnieżnobiałych, przez barwione, mocne, aż po precyzyjne zdobienia. 

Przed zakupem polecamy sprawdzić, czy dane naczynia można myć w zmywarce oraz korzystać z nich w kuchence mikrofalowej. Każdy producent jest zobowiązany do podania takich informacji, a bez wątpienia są one bardzo ważne.

Lubiana – polski producent nowoczesnej porcelany

Wybór serwisów obiadowych jest ogromny, jednak dobrze rozejrzeć się wśród rodzimych firm. Wysokiej jakości porcelanę stołową tworzy marka Lubiana, która powstała w 1969 roku, a obecnie sprzedaż prowadzi także na rynkach zagranicznych, w 40 krajach na całym świecie. Posiada ponad 80 fasonów, około 2 tysiące kształtów, 3 tysiące dekoracji, 15 tysięcy ton potencjału produkcyjnego oraz realizuje 3,5 miliona sztuk wyrobów miesięcznie.

Lubiana specjalizuje się przede wszystkim w produkcji białej, tzw. twardej porcelany, choć nie brakuje także innych kolorów, pięknie prezentujących się na stołach. Na uwagę zasługuje kolekcja Lubiana Boss z wyjątkowymi wzorami, inspirowana naturą, w skład której wchodzą nie tylko elementy zastawy obiadowej, ale także serwisu kawowego.


Do produkcji używane są najnowocześniejsze urządzenia oraz technologie zapewniające wysoką wytrzymałość termiczną porcelany, ale też wysoką trwałość szkliwa i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do wypału dekoracji wykorzystywane są zaś dwie metody – wtapianie ich w szkliwo oraz dekoracje naszkliwne. Lubiana oferuje również możliwość wykonania indywidualnych, personalizowanych zdobień.

Porcelana Lubiana – nie tylko jakość i design, ale i ekologia

Każdy element porcelany Lubiana musi spełnić określone restrykcje i wymagania co do jakości, przy czym owe wymagania dotyczą nie tylko europejskich, ale i światowych rynków. W tym wszystkim trzeba podkreślić również ekologiczny proces produkcji, który marka konsekwentnie realizuje. Poszczególne etapy fabrykacji są przyjazne środowisku. Lubiana produkuje w Polsce z naturalnych surowców, a dzięki własnym studniom i oczyszczalniom ścieków każdego roku oszczędza miliony litrów wody. Ponadto cały czas się doskonali, inwestując w innowacyjne technologie, na przykład te mające ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. 

Podsumowując, jeśli szukasz zastawy stołowej premium, która przetrwa długie lata i która wyróżnia się wyjątkowym wzornictwem, to porcelana Lubiana Boss jest dla Ciebie! Zastanów się, jak duży serwis potrzebujesz i zaopatrz się w niego! 

 

fot. materiały prasowe

Artykuł zewnętrzny

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: wnętrza |

podobne artykuły