PL / EN
ROMANTYCZNE MIEJSCA NA PODRÓŻ POŚLUBNĄ

ROMANTYCZNE MIEJSCA NA PODRÓŻ POŚLUBNĄ

Przepiękne miasta, pełne zabytków i wspaniałych budowli o historii sięgającej nawet kilku tysięcy lat wstecz czy malownicze wyspy?

Klimatyczne uliczki, unikalne kamienice, stara kostka czy malownicze wyspy? Oto najbardziej romantyczne miejsca na podróż poślubną!  

PODRÓŻ POŚLUBNA: ROMANTYCZNE MIEJSCA

WERONA

Werona to inaczej „miasto Romea i Julii”. Spopularyzowane przez Szekspira, stanowi po dziś dzień jeden z najchętniej obieranych kierunków, by spędzić romantyczny miesiąc miodowy. Zgodnie z legendą pełna miłości aura jest temu miastu przeznaczona. Nawet rzeka Adyga przepływając przez Weronę układa się w kształt litery „S”, jak sposa, czyli narzeczona. Słynny balkon XIII-wiecznej kamienicy przy via Capello, na który wychodziła Julia, by porozmawiać z Romeo, stanowi obiekt, który warto zobaczyć. Najbardziej oblegany jest jednak posąg samej Julii. Aż błyszczy, bo polerują go miliony rąk. Ten gest ma gwarantować prawdziwą miłość lub (co najmniej!) romans we włoskim stylu. Place w Weronie są równie piękne i malownicze jak wyłożone różowym marmurem uliczki.

RZYM

Nazywany „Wiecznym Miastem” Rzym jest stolicą Włoch i jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Przepiękne, romantyczne miasto, pełne zabytków i wspaniałych budowli o historii sięgającej nawet kilku tysięcy lat wstecz. Unikalne kościoły, bazyliki, Koloseum, pałace, akwedukty, fontanny i niezwykle pełne cennych eksponatów muzea sprawiają, że miejsce to jest jednym z najczęściej wybieranych przez zakochanych destynacji.  

PARYŻ

Francuzi oraz nowożeńcy przybywających do Paryża z całego świata są zgodni co do tego, że stolica Francji to la cite de l’amour, czyli miasto miłości. Słynnym miejscem spotkań zakochanych par są tarasy Palais de Chaillot na Trocadero. Pałac został zbudowany na potrzeby Wystawy Światowej w 1937 roku. Budynek składa się z dwóch skrzydeł połączonych tarasem, z którego rozpościera się widok na Wieżę Eiffla. W samym centrum Paryża znajdują się Palais-Royal, ogrody przylegające do Pałacu Królewskiego – ulubione miejsce wypoczynku i romantycznych spacerów mieszkańców miasta i nowożeńców. Na przestrzeni wieków skwer upodobali sobie także znani Francuzi. W ogrodach sporą część dzieciństwa spędził syn króla Ludwika XIII. Jest to również miejsce, w którym swoje pierwsze miłosne uniesienia przeżył Napoleon Bonaparte.

SANTORINI

Rozerwana przez wulkan wyspa wchodzi w skład niewielkiego archipelagu, razem z Thirasią, Aspronisi, Palea Kameni i Nea Kameni. Przed wpłynięciem statku do portu Santorini wzrok przyciągają zawieszone na skale romantyczne miasteczka oraz magnetyczne kolory ogromnych klifów. Spacerując po mieście Oia, nikt nie patrzy przed siebie. Pary nowożeńców podziwiają widoki, wypowiadając jedno zdanie: „Jak tu bajecznie!”. Wzniesione na zboczach białe domki wyglądają olśniewająco, jakby po ich dachach można było zejść prosto do morza.

POLECAMY:  SALE WESELNE - 8 NIEZWYKŁYCH MIEJSC W INDUSTRIALNYM STYLU 

Santorini wieczorem

MALEDIWY

Dawno, dawno temu tysiące gwiazd spadło z nieba prosto do Oceanu Indyjskiego. Po jakimś czasie część z nich wypłynęła, tworząc unikalny archipelag Malediwów. Tak mówi legenda i trudno w nią nie uwierzyć, widząc już z samolotu malownicze piaszczyste wysepki otoczone turkusem wody i kołyszące się palmy. Białe koralowe plaże oraz zapierający dech w piersiach szmaragd wody w otaczających każdą wyspę lagunach, zachwycają turystów z całego świata, a  w tym nowożeńców.  

SESZELE

Seszele składają się ze 120 wysp i wysepek położonych na Oceanie Indyjskim. To także zbiór jedynych granitowych wysp na świecie. Największe z nich to Mahé, La Digue, Praslin i Silhouette, gdzie mieszczą się ważne ośrodki turystyczne. Na wyspie Le Digue znajduje się plaża Anse Source d’Argent określana najpiękniejszą na świecie. Turkusowa woda, piasek o delikatnej konsystencji pudru oraz wyjątkowe skalne formacje tworzą romantyczny krajobraz.

Bora Bora leży na Oceanie Spokojnym. Koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek w Polinezji Francuskiej znajduje się na Wyspach Pod Wiatrem na północny zachód od Tahiti. Miejsce nosi miano najpiękniejszego zakątka Polinezji Francuskiej, a w XVIII wieku zachwycił się nią odkrywca James Cook, nazywając „Perłą Pacyfiku”. Nowożeńców urzekają przede wszystkim jaskrawe kolory, soczyście zielona roślinność kontrastująca z turkusowym i szafirowym odcieniem laguny. Romantyczny krajobraz tworzą także białe, piaszczyste plaże, które ciągną się wzdłuż wybrzeża porośniętego ogromnymi palmami kokosowymi. Mimo popularności, jaką cieszą się wyspy, Bora Bora zachowała swój tradycyjny styl, który zobaczycie w polinezyjskiej architekturze luksusowych hoteli.

W galerii prezentujemy romantyczne zakątki świata, które sprawią, że Wasza podróż poślubna będzie niezapomniana.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: ślub | podróże |

podobne artykuły